ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Rekuperacja w Granicy

Rekuperacja w Granicy, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnewyceny usługi na terenie województwa mazowieckiego, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

Rekuperacja w Granicy

Największą zaletą rekuperacji jest stała, bez względu na warunki pogodowe wymiana powietrza. Co istotne zużyte powietrze z pomieszczeń zastępowane jest świeżym z zewnątrz. Strumień powietrza nawiewanego dodatkowo przechodzi przez filtr, dzięki czemu do domu trafia po oczyszczeniu. Mówiąc o rekuperacji nie możemy zapomnieć rówież o jej ekonomicznej stronie, czyli odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Jest to zdecydowanie duży atut tej instalacji, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Dom z rekuperacją ma mniejsze zapotrzebowanie na ciepło przez co jest ekologiczny i oszczędniejszy.

Dlaczego rekuperacja jest tak istotna? Ponieważ w nowoczesnych, dobrze zaizolowanych domach udział strat wentylacyjnych w bilansie energetycznym domu wynosi ponad 50%. To znaczy, iż ich wyeliminowanie ma duży wpływ na bilans energetyczny domu.

W przypadku tradycyjnego systemu wentylacji grawitacyjnej powietrze nagrzewa się w domu, a po nagrzaniu powietrza w domu usuwane jest na zewnątrz. W instalcji z rekuperacją odzyskujemy ciepło. Wymiana zużytego powietrza na świeże przez rekuperator dodatkowo przyczynia się do podniesienia jetgo jakości, jakoże filtry pozbawiają go zanieczyszczeń typu dwutlenek węgla, wilgoć oraz inne zanieczyszczenia bytowe takie jak kurz, roztocza, bakterie i wirusy.

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS