ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Odzysk ciepła w Brwinowie

Odzysk ciepła w Brwinowie, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnewyceny usługi na terenie województwa mazowieckiego, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

Odzysk ciepła w Brwinowie

Wentylacja mechniczna jest często utożsamiana z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją) W klasycznej instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej (bez odzysku ciepła) zimne powietrze zewnętrzne jest nawiewane do pomieszczeń systemem kanałów nawiewnych, wyłąpuje zanieczyszczenia i jest usuwane kanałami wywiewnymi z budynku. Oznacza to, iż analogicznie do wentylacji grawitacyjnej usuwa też ciepło, które zostało zużyte na podgrzanie powietrza podczas jego przepływi przez pomieszczenie. Co do zasady jest to kombinacja dwóch instalacji: nawiewnej i wywiewnej. Nie mają one żadnych wspólnych elementów. Co więcej, w przeszłości zdarzały się sytuacje, iż wykonwyany tylko instalacje nawiewne lun wywiewne. 

Wentylacja mechaniczna rozwiązałą problem sterowalności wymianą powietrza. Z upływem czasu straty wentylacyjne zaczęły mieć coraz większy udział w bilansie cieplnym budynku. Spowodowało to konieczność użycia wymiennika ciepła, nazwanego w tym przypadku rekuperatorem. Oprócz wymiennika w izolowanej termicznie i akustycznie obudowie znajdują się jeszcze dwa wentylatory (nawiewny i wyciągowy), filtry i grzałka.

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS