ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Zrównoważona rekuperacja, cz. I

Rekuperacja Żyrardów, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnewyceny usługi na terenie województwa mazowieckiego, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

 

Zrównoważona rekuperacja

 

Dlaczeg ważna jest zrównawożóna rekuperacja? Ponieważ tylko w takich warunkach rekuperator odzyskuje maksimum ciepła od całego powietrza usuwanego z budynku i wykorzystuje je do podgrzania powietrza nawiewanego.

Systemy sterowania większości central wentylacyjnych nie mierzą rzeczywistych przepływów powietrza, zaś użytkownik ustawiając na panelu sterowania intensywność wentylacji nie ustawia ilości powietrza a jedynie zadaje prędkość obrotową wentylatorów. Coż w tym złego można zapytać, wszak im zmieniając prękość obrotową wentylatora zmieniamy jego wydatek czyli też ilość powietrza przełączaną w jednostce czasu. Trzeba przyznać, iż w warunkach idealnych jest bezwzględnie prawda. Jednak w rzeczywistych warunkach trzeba uwzględnić skutek zmian warunków atmosferycznych, działania wiatru, naturalnego zanieczyszczenia filtrów oraz kondensacji wilgoci w wymienniku ciepła. Dlatego w warunkach rzeczywistych przepływy powietrza nawiewanego i wywiewanego ulegają ciągłym zmianom. W efekcie niezrównoważenia wentylacji (osiągającego często 30%), straty ciepła i koszty ogrzewania proporcjonalnie się zwiększają.

 

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS