ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Bypass rekuperatora – zasada działania

Rekuperacja w Lesznie, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnewyceny usługi na terenie województwa mazowieckiego, lub telefon 510 810 150 wcelu sprecyzowania szczegółów oferty.

 

Bypass rekuperatora – zasada działania

 Bypass rekuperatora jest to dodatkowy kanał w centrali wentylacyjnej, który pozwala strumieniowi powietrza nawiewanego na ominięcie wymiennika ciepła. Kanał ten jest otwierany za pomocą dodatkowej przepustnicy.

Razem z przepustnicą bypassu, w centralach wentylacyjnych stosowane są dodatkowe przepustnice, które w momencie otwarcia bypassu, zamykają dostęp powietrza nawiewanego do rekuperatora. Wymiary bypassu wymiennika powinna być tak dobrana, aby spadek ciśnienia na bypassie był taki sam jak spadek ciśnienia na rekuperatorze. Wtedy załączenie bypassu nie będzie powodowało zmiany natężenia przepływu powietrza nawiewanego do pomieszczenia.

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS