ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny?

Rekuperacja w Łowiczu, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnewyceny usługi na terenie województwa mazowieckiego, lub telefon 510 810 150 wcelu sprecyzowania szczegółów oferty.

Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny?

Rekuperatorem entalpicznym nazywamy wymiennik ciepłą, pozwalający na jednoczesny odzysk ciepła i wilgoci z wywiewanego powietrza. Zasadnicza różnica pomiędzy wymiennikiem entalpicznym a standardowym jest wykorzystanie paroprzepuszczalnej membrany zamiast standardowych polimerowych lub metalowych lameli. Dla przypomnienia. Entalpia określa potencjał termodynamiczny gazu, co w uproszczeniu jest miarą energii niesionej przez czynnik przy danych parametrach, czyli tak zwaną zawartość ciepła.  W przypadku powietrza,  które jest mieszaniną gazów niekondensujących (suchych) i pary wodnej stosuje się wielkość zwaną entalpią powietrza wilgotnego o zawartości wilgoci x [kg/kg]. Definiuje się ją jako sumę entalpii 1 kg powietrza suchego i x kg pary wodnej. 

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS