ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny? Część II

Rekuperacja w Lesznie, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnewyceny usługi na terenie województwa mazowieckiego, lub telefon 510 810 150 wcelu sprecyzowania szczegółów oferty.

Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny? Część II

Efektywność odzysku temperatury (oparta na pomiarze temperatury)  jest niższa niż efektywność tradycyjnego wymiennika przeciwprądowego. Dzieje się tak, gdyż nie następuje podwyższenie temperatury powietrza nawiewanego kosztem wykraplającej się wody. Jednak przenikająca nawiewanego powietrza para wodna o temperaturze pokojowej posiada pewną energię, której uwzględnienie powoduje uzyskanie całkowitej efektywności przekraczającej 100%. Mimo iż taka wartość wydaje się niemożliwa do osiągniecia, warto zauważyć że podobne obliczenia wykonuje się dla pieców CO wykorzystujących zjawisko kondensacji, a wartość sprawności powyżej jedności wynika z wykorzystania tego normalnie niestosowanego w typowych rozwiązaniach efektu. Warto uświadomić sobie że powietrze o temperaturze nawet 15 stopni i wilgotności 60% ma wyższą zawartość ciepła niż suche powietrze ogrzane do temperatury 19 C i 30% wilgotności (parametry możliwe do uzyskania w tradycyjnej rekuperacji), co jest związane oczywiście z różną ilością ogrzanej pary wodnej w nich zawartej. 

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS