ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Montaż rekuperacji powietrza – Żyrardów

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Żyrardowie, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnej wyceny usługi, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

 

Polska w tej chwili zalicza się do krajów, które są najbardziej zanieczyszczone w Europie. Dlaczego? Jest to spowodowane przez zapylone powietrze, które nie tyczy się tylko obszarów górniczych i tych zajętych przez przemysł. Dopuszczalne normy w wielu miastach już dawno zostały przekroczone. Ogólnodostępne dane pokazują, że tylko 6 z 70 miast mieści się w normie. Dlatego, nawet mniejsze miasta, takie jak np. Żyrardów także są zagrożone.
Światowa Organizacja zdrowia, chce nam w ten sposób pokazać, że szkodliwe substancje, które są przez nas wdychane powodują liczne zgony. Średnio rocznie umiera 2 miliony ludzi, a śmierć bardzo często bywa przedwczesna. Według naukowców, ograniczenie wszelkich, trujących gazów mogłoby zahamować ilość zgonów i zostałoby to zmniejszone aż o 60-70%. Największych zanieczyszczeń można się spodziewać w okresie grzewczym. Do jednych z najbardziej trujących substancji zalicza się benzopiren, a także pyłki występujące w powietrzu: PM 2,5 oraz PM 10.

 

Rekuperacja powietrza jako odzysk i filtracja

 

Uznaje się, że jeśli chodzi o zwyczajny budynek jednorodzinny ciężko jest zaoszczędzić. Na samą energie cieplną, czyli na podgrzewanie powietrza schodzi ok 50%. Jeśli zaś chodzi o inne budynki… jest z tym różnie, bo wszystko zależy od ustalonych norm i tego, jakie zapotrzebowanie ma dany obiekt. Warto mimo wszystko, w takich sytuacjach pomyśleć o zainwestowaniu w rekuperację powietrzaMontaż takiego urządzenia wiąże się z ogromną oszczędnością na ogrzewaniu. Jakby tego było mało, system ten zapewni wysokiej klasy filtrację powietrza w budynku. Dzięki temu mamy możliwość pozbycia się wszelkich, groźnych pyłów, które dostają się do  pomieszczeń.

 

Kilka słów o wymiennikach...

 

Rekuperator wzbogacony jest w coś takiego, jak wymienniki krzyżowe. Zbudowane są z cienkowarstwowych płyt tłocznych, które są całkowicie oddzielone od kanału nawiewowego i wywiewnego. Powietrze przepływa przez te dwa kanały, lecz nie styka się ze sobą, gdyż przepływ jest prostopadły. Dzięki takim wymiennikom, nie jest wymagany pobór energii z zewnątrz. Jest wtedy pobierane zimne powietrze, które pochodzi od płyt, jakie zostały nagrzane przez ciepły strumień powietrza. Największa zaleta takiego wymiennika jest ukryta w bardzo prostej konstrukcji, która nie posiada ruchomych części. Można w ten sposób odzyskać 50÷70% ciepła. Spośród wymienników można jeszcze wyróżnić: przeciwprądowe i obrotowe, które różnią się oczywiście ceną i sposobem odzyskiwania ciepła. Dzisiejszy rynek, nawet w Żyrardowie, jest dopasowany do różnych potrzeb człowieka, dlatego każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS