ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – Żyrardów

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Żyrardowie, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnej wyceny usługi, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

 

Kiedy możemy powiedzieć o wentylacji mechanicznej? Następuje ona wtedy, gdy mamy do czynienia z wymuszeniem wymiany powietrza. Coś takiego nie powinno być nikomu obce, bo zazwyczaj mamy z tym do czynienia na co dzień, a jak to możliwe? Taki mechanizm występuje w okapach, czy też wentylatorach łazienkowych. Taki mechanizm jest zazwyczaj uzupełnieniem wentylacji grawitacyjnej, bo rzadko można spotkać domy jednorodzinne, którym już na początku budowy została zaprojektowana rekuperacja, choć teraz staje się to coraz bardziej znane w wielu miastach Polski, takich jak np. Żyrardów. Warto poznać właściwości tej instalacji, bo płyną z niej same korzyści…

 

Wentylacja mechaniczna i jej działanie

 

Do czego właściwie służy taka instalacja? Ma ona za zadanie usunąć zużyte powietrze i wpuścić do pomieszczeń to świeże, które dostaje się poprzez nawiewniki okienne bądź ścienne. Taki mechanizm można określić jako nawiewno-wywiewny.
Korzystając z wentylacji mechanicznej mamy możliwość sterować intensywnością przepływu powietrza poprzez wentylatory znajdujące się w domowych pomieszczeniach. Każde takie urządzenie może mieć także wbudowane czujniki wilgotności powietrza.
Wentylacja nawiewno-wywiewna to dość złożona kombinacja, bo nie dość usuwa nadmiar zanieczyszczonego powietrza, pozbywa się zanieczyszczeń w postaci kurzu i bakterii, to jeszcze wprowadza świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń w domu. Coś takiego jest wręcz idealne dla alergików i dla osób, które mają wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne.
Aby móc pozwolić sobie na taką instalację, trzeba mieć do dyspozycji odpowiednią ilość kanałów w sieci.

 

Żyrardów- Jak odzyskać ciepło w domu?

 

Decydując się na wentylację mechaniczną mamy dodatkowo możliwość na to by zaoszczędzić. A na czym? Oczywiście na ogrzewaniu. Rekuperacja może być wzbogacona także w wymienniki ciepła, które pozwalają nam odzyskać ok 70% ciepła, co oczywiście przekłada się na nasz portfel, z którego pieniądze, przeznaczone na ogrzewanie nie będą tak szybko znikać.
Trzeba jednak mimo wszystko liczyć się z wstępnymi kosztami takiej instalacji, bo nie są to tanie rzeczy. Jeżeli jednak Ty i Twoja rodzina myślicie przyszłościowo, to możecie mieć pewność, że z czasem wszystko to, co zostało zainwestowane w wentylację mechaniczną zostanie odzyskane.
Na co należy zwrócić uwagę podczas przerabiania wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną?

- spojrzeć na występowanie wymienników przepływu

- zobaczyć, czy występują opory w kanałach

- sprawdzić wydajność wentylatorów

 

Nasza firma zajmuje się montażem takich instalacji, dlatego po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową. Zapraszamy do Żyrardowa!

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS