ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Rekuperacja powietrza, montaż – Sulejówek

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Sulejówku, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnej wyceny usługi, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

 

Często można spotkać się porównaniem, które określa człowieka w taki sposób: jesteśmy tym co jemy. Można to jednak urozmaicić, bo inni powiedzą, że jesteśmy także tym, czym oddychamy. Dzisiaj… niezależnie od tego, w jakim miejscu Polski się znajdujemy, czy jest to Sulejówek, czy zupełnie inny zakątek w Polsce… każdy powinien mieć to na uwadze, bo czyste i świeże powietrze jest najważniejsze, jeśli chodzi o normalne, zdrowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Dzięki temu będziemy każdy z nas będzie czuł się znacznie lepiej i większość dotychczasowych problemów po prostu zniknie. Nic jednak nie zrobi się samo, trzeba temu pomóc. Bardzo dobrym rozwiązaniem na tego typu sprawy jest oczywiście rekuperacja powietrza. Co niektórzy jednak decydują się zamiast tego na klimatyzację, bo nie widzą żadnej różnicy w tych obu rzeczach… co oczywiście jest całkowicie dalekie od prawdy. O tych różnicach będziecie mogli przeczytać z dalszej części artykułu, dlatego życzymy Wam miłej lektury.

 

Rekuperacja a klimatyzacja – czy się różnią?

 

Jedno, jak i drugie ma za zadanie sprawić, aby w pomieszczeniu znajdowało się odpowiednie powietrze, jednak pomimo tego, można zaobserwować znaczną różnicę, która dotyczy tych obu mechanizmów.

Rekuperacja – w przypadku tej instalacji mamy do czynienia z wymianą powietrza. Stare, zanieczyszczone uchodzi na zewnątrz, zaś to nowe, pobierane z dworu wprowadzane jest do pomieszczeń budynku, dodatkowo przefiltrowywane i całkowicie oczyszczane.

Klimatyzacja – jest to nic innego jak obróbka powietrza, tego które znajduje się w pomieszczeniu. W zależności od tego, jaką mamy potrzebę, może ono przybrać temperaturą zarówno wysoką, jak i niską. Nie zachodzi tutaj jednak żadna wymiana.

Oba mechanizmy znacząco wpływają na powietrze w pomieszczeniach i zmienia jego właściwości, lecz działa to całkowicie inaczej i porównywanie rekuperacji do klimatyzacji jest po prostu błędem.

 

Rekuperacja, czy klimatyzacja- co wybrać?

 

Wybór nie powinien być tutaj jakiś skomplikowany, bo jeśli chcemy poprawić jakość swojego życia, powinniśmy bez wątpienia wybrać wentylację mechaniczną. Dlaczego? Jest to gwarancja na lepsze samopoczucie, likwidację zanieczyszczeń i wilgoci. Wiąże się to także z ogromną oszczędnością na ogrzewaniu. Klimatyzacja jest czymś, co sprawia, że zostają jedynie zmienione parametry powietrza, więc nie wpłynie to korzystnie w żaden sposób na nasz organizm i samopoczucie. Zainwestuj we własne zdrowie!

Mieszkasz w Sulejówku a chcesz zaopatrzyć swój dom w odpowiedni mechanizm? Montaż rekuperacji bęzie tutaj strzałem w dziesiątkę. Zapoznaj się z naszą ofertą i poznaj więcej szczegółów- zapraszamy!

 

 

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS