ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Rekuperator - gdzie zamontować?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Pruszkowie, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnewyceny usługi, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

Rekuperator - gdzie zamontować?

Projektując instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła pojawia się pytanie gdzie umieścić rekuperator, czy lepsza będzie piwnica, parter czy strych. Odpowiedź jest jednoznaczna - nie ma to większego znaczenia o ile zapewnimy łatwy dostęp do urządzenia (wymiana filtrów, serwis, czyszczenie) i zaprojektujemy jak najkrótsze kanały. Z punktu widzenia instalatora najwygodniejsza jest lokalizacja na strychu. Proste rozprowadzenie instalacji, bezproblemowe ulokowanie go centralnie na danym poziomie, swoboda podejścia do rekuperatora itd. Z punktu widzenia inwestora taka lokalizacja ma spore minusy jak konieczność zbudowania ocieplonego pomieszcznie na rekuperator w przypadku nieużytkowego poddasza, ponadto należy zadbać o zaizolowanie kanałów wentylacyjnych. Montaż w piwnicy to w zasadzie ostateczność ponieważ znacznie komplikuje to kanały czerpnii i wyrzutni, gdzie trzeba je sprowwadzić z poziomu parteru do piwnicy. Najlepszą lokalizacją będą pomieszczenie gospodarcze na parterze lub garaż. Pamiętać należy, iż temperatura robocza pomieszczenia z rekuperatorem nie powinna spadać poniżej +5oC aby wyelimować ryzyko zamarznięcia skroplin. 

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS