ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Rekuperator - oszczędność czy wygoda?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Kampinosie, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnej wyceny usługi, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

Rekuperator - oszczędność czy wygoda?

Zastosowanie rekuperatora tylko ze względów ekonomicznych jest nieopłacalne bo czas zwrotu wynosi zwykle ponad 15 lat, ale to nie jest podstawowy argument jaki powinien być rozważany.
Zastosowanie wentylacji mechanicznej wiąże się ze zwiększeniem wymiany powietrza, co  owszem generuje dodatkowe koszty, które zmniejszaja oszczędności wynikające z rekuperacji ciepła z wywiewanego
powietrza. Jednak dzięki rekuperacji nie ogrzewany powietra o różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz domu, ponieważ przez odzysk ciepła nawiewane powietrze jest już wstępnie podgrzane, czyli zamiast podgrzewać powietrze o (przykładowo na dworze -10stopni Celsjusza, w domu +20stopni Celsjusza) 30stopni Celsjusza  tylko o na przykład 15stopni Celsjusza, bo wstpnie nagrzejeny powietrze pobrane przez czerpnię do +5stopni Celsjusza.
Podstawową korzyścia z zastosowania rekuperacji jest wysoki komfort użytkowania budynku czyli "świeże" powietrze. Zdecydowane podniesienie jakości życia/mieszkania w takim domu.
Jeśli ktos ma wątpliwości co do ewentualnego zamontowania tego typu rozwiązania w swoim domu zachęcam wpierw do odwiedzenia kogoś znajomego posiadającego rekuperator (najlepiej zimową porą) i ocenę warunków tam panujących.

Podsumowując: rekuperacja to komfort i wygoda z elementami oszczędności.

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS