ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Rekuperacja, kiedy?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Pruszkowie więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój,

Rekuperacja, kiedy?


Coraz więcej osób decyduje się na wentylację mechaniczną z rekuperacją w Ożarowie. Wciąż często decydują się na instalację rekuperacji w końcowym etapie budowy, gdy budżet budowy jest niemal przekroczony. NIektórzy wtedy rezygnują z budowy instalacji wentylacji mechanicznej ze względu na dość wysoki jej koszt. Zasadniczo dobra instalacja w domu 150 m2 jest to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Mówimy tu o instalacji z porządnym rekuperatorem klasy krakowskiej Thessli Green AirPack 400 - jest to już instalacja na lata.

W przypadku ograniczeń budżetowych można pomyśleć o wykorzystaniu tańszego rekuperatora, który będzie tańszy, a za czas jakiś można będzie go sprzedać i kupić docelowy rekuperatot. W takim wypadku możemy zejść z kosztem instalacji w okolice 10 tysięcy. Ponadto mamy zamontowany już rurarz, który jest najtrudniejszy do zamontowania w już zamieszkanym domu. .

W sytuacji bardzo napiętego budżetu, sugerujemy wykonanie instalacji rurarzu bez rekuperatora. W jego miejscu wstawić dwa wentylatory, tak aby mieć nawiew i wywiew. To co chowane jest w podłodze już mamy, potem tylko kwestia nabrania "emtuzjazmu finansowego". Dokupujemey i instalujemy rekuperatot i mamy kompletną instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją, Jest to niezbyt dobre rozwiązanie, ale i tak lepsze od rezygnacjhi z wentylacji mechanicznej w ogóle.

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS