ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – Grodzisk Mazowiecki

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Grodzisku Mazowieckim, więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój w celu wykonania bezpłatnej wyceny usługi, lub telefon 510 810 150 w celu sprecyzowania szczegółów oferty.

 

Na pewno zastanawialiście się wiele razy nad tym, co by było, gdy wasz dom został wyposażony w wentylację mechaniczną. Wtedy pojawia się podstawowe pytanie - „Ile to kosztuje?”oraz „Czy będzie mnie na to stać?”. Warto jednak pomyśleć w zupełnie druga stronę i zastanowić się nad tym… czy nie droższe okaże się życie bez wentylacji mechanicznej. Artykuł, który właśnie czytasz ma być odpowiedzią na wszystkie Twoje zagwozdki i być może jakąś podpowiedzią, która umożliwi Ci podjęcie słusznej decyzji. Coraz więcej rodzin, zamieszkujących różne miasta Polski, takie jak np. Grodzisk Mazowiecki zastanawia się nad tym, czy aż tak odmienić swoje życie. Taka instalacja daje ogrom zalet, które należy wziąć pod uwagę.

 

Co należy wziąć pod uwagę odnośnie kosztów wentylacji mechanicznej?

 

Chcemy tutaj nakreślić to, za co właściwie płacimy decydując się na zakup takiego urządzenia.

Koszt inwestycji na który składają się:

- koszt projektu
- koszt montażu
- koszt urządzeń

Koszt eksploatacji, które zawierają:

- energia zużywana przez rekuperator
- wymiana filtrów
- serwis i przegląd

 

Jak spojrzeć na koszt inwestycyjny?

 

Jak zostało wyżej wspomniane, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest oczywiście sam koszt zaprojektowanej instalacji. Na rynku jest wiele urządzeń tego typu, ale średnia cena takiego urządzenia wynosi ok 500 zł. Druga sprawa to oczywiście kupno rekuperatora. Ceny tej części instalacji są bardzo zróżnicowane. Można już coś znaleźć od 2 tysięcy, ale jeśli zainteresowana osoba chciałaby coś lepszego, może skusić się na coś droższego, co może dobić nawet do ceny 12 tysięcy, co zależy głównie od marki, jakości, wydajności oraz sposobu wykonania. Urządzenie o najniższej cenie może nam zagwarantować do 50% odzysku ciepła, droższe rekuperatory pozwalają odzyskać aż do 90%. Trzeba jednak liczyć się z tym, że samo urządzenie to nie wszystko. Należy przygotować się na dodatkowe koszta materiałów, czy też kupno właściwego kanału, czy też rozdzielacza. Dobrze jest także pamiętać o czymś, co jest właściwie niezbędne. Mowa tutaj o sterownikach, tłumnikach i kratkach oraz o nawiewnikach i wywiewnikach.

 

Jak przebiega montaż wentylacji mechanicznej?

 

Cały montaż jest podzielony na trzy etapy:

1. Projektowanie – na to składają się spotkania na budowie, ocena pomieszczeń i możliwości instalacyjnych.

2. Wykonanie instalacji – podczas stanu surowego zostają rozkładane są kanały oraz izolowane instalacje. Należy także pamiętać o przekłuciach i przewiertach. Po tym wszystkim instalacja musi zostać szczelnie zamknięta.
3. Montaż rekuperatora i jego dodatkowych elementów i sprzątanie.

Pamiętaj, że wentylacja mechaniczna to same korzyści, z których nie powinieneś rezygnować, bo głównie chodzi o Twoje zdrowie i samopoczucie. Zastanów się nad tym. Zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego!

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS