Rekuperacja Kampinos

W jakim stopniu dzisiaj społeczność dba o swoje zdrowie?

Tutaj odpowiedzi na pewno będą podzielone. Jedni kładą nacisk właśnie na zdrowie, dlatego ląduje ono zawsze na pierwszym miejscu, inni zaś zasłaniają się tym, że nie mają czasu na to, by o siebie zadbać. Wszystko zależy od tego, jaki tryb życia jest prowadzony. Jeżeli żyjemy w ciągłym pośpiechu to nawet nie skupiamy się na tym, co powinniśmy brać pod uwagę, a to jest poważny błąd. Życie jest tylko jedno, a brak docenienia tak cennego daru jest czymś nie do przyjęcia. Nie trzeba robić jakoś dużo, by utrzymać choć podstawowy poziom własnego zdrowa, wystarczy odrobina chęci. Dzisiejsza technologia ma nam w tym pomóc, dlatego na rynku w wielu miastach Polski, takich jak Kampinos można znaleźć wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, dzięki której jest możliwe osiągnięcie tego, czego byśmy się nie spodziewali.

W dzisiejszych czasach musimy być przygotowani naprawdę na wszystko? A dlaczego? Bo możemy już właściwie stwierdzić, że obecne czasy są tymi, w który wiele rzeczy może nam po prostu zaszkodzić. Powinniśmy wziąć też pod uwagę to, że technologia z każdą chwilą staje się coraz lepsza. W wielu przypadkach działa to na nasza korzyść, ale jakby tak wziąć pod uwagę te wszystkie maszyny, które trzeba „zatrudnić” do różnego rodzaju produkcji będziemy mieć do czynienia z ogromem spalin i zanieczyszczeń. Nie można mieć w takiej sytuacji wszystkiego, ale nie jest też powiedziane, że nie będzie nam dane zredukowanie tego. Dzisiaj mamy dostęp właściwie do wszystkiego, czego dusza zapragnie. Wystarczy tylko pomyśleć o tym, czego potrzebujemy i możemy być pewni, że coś takiego na pewno się znajdzie. Jest wiele miast w Polsce i wiele mieszkańców, którzy żyją w Kampinosie, czy gdzieś indziej. Każdy ma jakieś swoje potrzeby, które stara się zaspokajać. Na pewno jest też wiele osób, które kładą ogromny nacisk na własne zdrowie. Jak dzisiaj sprawić, aby było ono na najwyższym poziomie? Coś takiego może zapewnić Wam rekuperacja powietrza, która jest przez co niektórych uważana za cud technologii.

Rekuperator - oszczędność czy wygoda?

Zastosowanie rekuperatora tylko ze względów ekonomicznych jest nieopłacalne bo czas zwrotu wynosi zwykle ponad 15 lat, ale to nie jest podstawowy argument jaki powinien być rozważany.
Zastosowanie wentylacji mechanicznej wiąże się ze zwiększeniem wymiany powietrza, co owszem generuje dodatkowe koszty, które zmniejszaja oszczędności wynikające z rekuperacji ciepła z wywiewanego powietrza. Jednak dzięki rekuperacji nie ogrzewany powietra o różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz domu, ponieważ przez odzysk ciepła nawiewane powietrze jest już wstępnie podgrzane, czyli zamiast podgrzewać powietrze o (przykładowo na dworze -10stopni Celsjusza, w domu +20stopni Celsjusza) 30stopni Celsjusza tylko o na przykład 15stopni Celsjusza, bo wstpnie nagrzejeny powietrze pobrane przez czerpnię do +5stopni Celsjusza.
Podstawową korzyścia z zastosowania rekuperacji jest wysoki komfort użytkowania budynku czyli "świeże" powietrze. Zdecydowane podniesienie jakości życia/mieszkania w takim domu.
Jeśli ktos ma wątpliwości co do ewentualnego zamontowania tego typu rozwiązania w swoim domu zachęcam wpierw do odwiedzenia kogoś znajomego posiadającego rekuperator (najlepiej zimową porą) i ocenę warunków tam panujących.

Podsumowując: rekuperacja to komfort i wygoda z elementami oszczędności.

510 810 150
Bezpłatna wycena