Rekuperacja Zielonka

Rekuperacja powietrza w Twoim domu i jej montaż

Obecnie na rynku można znaleźć wiele, różnego rodzaju rozwiązań, które sprawią, że nasze życie stanie się inne, lepsze. Do jednego z nich zalicza się rekuperacja powietrza. Jest to instalacja montowana w domach, bądź budynkach przeznaczonych do użyteczności publicznej. Ma ona za zadanie pobierać powietrze z zewnątrz i oczyszczać je za pomocą filtrów, a potem rozprowadzić po wszystkich pomieszczeniach w budynku. Dodatkowo taka instalacja pozwoli nam także zaoszczędzić pieniądze w postaci odzyskanego ciepła. Wielu mieszkańców Zielonki może cieszyć się już taką technologią. Trzeba jednak liczyć się z tym, że aby wszystko sprawnie działało, należy podjąć odpowiednie kroki, które mogą wykonać tylko najlepsi fachowcy. Nie należy bowiem rzucać się na głęboką wodę samemu, gdyż może to ponieść za sobą wiele, różnych błędów, a dowiecie się o nich z dalszej części artykułu.

Mieszkańcy Zielonki, jak i wielu innych miast wkraczają dzisiaj na coraz wyższy poziom, jeśli chodzi o korzystanie z nowych technologii. Mamy tutaj na myśli polepszanie warunków w domach i wyższej jakości życia. Ma to przede wszystkim związek ze zdrowiem, które można zyskać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy tylko wprowadzić kilka zmian we własnym, domowym zaciszu i wszystko nabierze całkowicie innego znaczenia. Czymś takim może okazać się wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Taka instalacja doskonale sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak również w innych budynkach mieszkalnych, które są projektowane właśnie pod energooszczędność. Czy i Ty zaliczasz się do grona osób, które chcą dokonać zmian w swoim życiu? Jeśli tak powinieneś koniecznie przeczytać dzisiejszy artykuł do końca. To tylko kilka chwil, a być może sprawią, że inaczej spojrzysz na to wszystko, co Cię otacza…

Wentylacja mechaniczna i… wszystko jest bardziej przejrzyste

Decydując się na taką instalację pomożesz w ten sposób nie tylko sobie, ale i rodzinie. Każdy, kto wejdzie do domu z rekuperacją poczuje ogromną różnicę, gdyż system ten sprawia, iż powietrze w pomieszczeniach jest po prostu czyste. Dzieje się tak za sprawą wypompowywanych zanieczyszczeń z wewnątrz i nabieranie świeżego tlenu z zewnątrz, który jest filtrowany ze wszystkich, szkodliwych związków, jakie rozprzestrzeniają się w Twoim otoczeniu. Energooszczędność dzisiaj jest na topie, po prostu się opłaca. Co prawda na początku trzeba przeznaczyć na to odpowiednią kwotę, która może Cię nieco zniechęcić, ale… efekty z pewnością będą zauważone i to w niedługim czasie. Wszystko, z czym do tej pory miałeś problem stanie się przeszłością. Nadejdzie koniec bezsennych nocy, wilgoci, kurzu, nieprzyjemnych zapachów… położysz także kres walce z owadami, które zawsze dokuczają Ci latem. Przestaniesz żyć w chłodzie zimą, bo nie będziesz musiał więcej otwierać okien… wentylacja mechaniczna jest dzisiaj cudem technologii, który może mieć każdy!

Wentylacja mechaniczna w Zielonce

Mieszkasz w małym mieście takim, jak Zielonka i także chcesz wejść w posiadanie takiej wentylacji? Teraz możesz mieć to wszystko w dosłownie kilka chwil! Nasza oferta jest bogata pod wieloma względami, dlatego zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami. Jeśli powstaną jakiekolwiek wątpliwości w tym temacie… zawsze możesz skorzystać z wiedzy naszych fachowców, którzy z pewnością udzielą Ci profesjonalnych odpowiedzi. Nie czekaj dłużej- zapraszamy!

Jakie są najpopularniejsze błędy przy montażu rekuperacji

Każdy z nas popełnia błędy i takie coś może się zdarzyć także w przypadku, kiedy chcemy dokonać montażu rekuperacji. Dochodzi do tego wówczas najczęściej, gdy staramy się zrobić to samodzielnie, bądź kiedy zatrudnimy nieodpowiednich fachowców nie znających się zupełnie na rzeczy. Poniżej przedstawimy kilka głównym błędów, do których nie powinno dość podczas zakładania rekuperacji.

 1. Sporządzenie nieprofesjonalnego projektu instalacji, bądź jego brak
  Jest to bardzo ważna część montażu, bo to właśnie na podstawie projektu będą opierały się dalsze działania. Musi więc być bardzo dokładny, bo od tego będzie zależało przede wszystkim to, ile powietrza dostanie się do pomieszczeń w domu i czy zostanie ono rozprowadzane z odpowiednim przepływem.
 2. Brak zmian wprowadzonych w parametrach
 3. Montaż instalacji w pomieszczeniu bez ogrzewania
 4. Nieodpowiedni dobór kanałów wentylacji
 5. Brak profesjonalizmu podczas montażu, oraz izolacji w kanałach wentylacyjnych
 6. Nieodpowiednie położenie kanałów wentylacyjnych
 7. Pominięcie stolarki okiennej i jej szczelności
 8. Zły dobór mocy rekuperatora
 9. Pominięcie wykonania podcięcia drzwi
 10. Nieodpowiednia wielkość kanałów wentylacyjnych

Rekuperacja powietrza w Zielonce – to działa!

Jeżeli chcesz ominąć główne błędy podczas montażu rekuperacji, możesz skorzystać z usług naszej firmy. Gwarantujemy profesjonalną obsługę, która wraz z ogromną wiedzą będzie towarzyszyła naszym fachowcom. To wszystko jest w zasięgu Twojej ręki, wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami, a damy Ci taką instalację, o jakiej marzysz. Zapraszamy do Zielonki!

510 810 150
Bezpłatna wycena