Rekuperacja Łowicz

Ciężko dzisiaj jest sobie wyobrazić zdrowe życie

Oczywiście, co niektórzy tego przestrzegają i starają się robić wszystko tak, aby żyć jak najlepiej, jednak czasami nawet pomimo tych starań trzeba liczyć się z tym, że nasze środowisko nie należy do czystych. Teraz coraz to częściej mamy do czynienia z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które pochodzą od fabryk i przemysłu. Ciężko jest się przed tym bronić i nasz organizm jest wtedy wystawiony na trudną próbę, niemożliwą do przejścia bez odpowiedniego „pomocnika”. Zapewne wielu z was słyszało już o rekuperacji, lecz… być może niewielu ma pojęcie, cóż to właściwie jest. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czytaj dalej.

Czyste i świeże powietrze…

Na pewno wielu z nas myśli, że takim oddycha, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Nasza planeta… środowisko… jest pełne różnych zanieczyszczeń, których nie widać gołych okiem. Jednak nie można powiedzieć, że czegoś nie ma, jeśli tego nie widzimy. Warto zastanowić się co wydychamy każdego dnia… Przechadzając się ulicą mamy do czynienia z ogromem spalin, które pochodzą od różnych pojazdów, a z kolei mieszkając w dużym mieście jesteśmy narażeni na fabryczne zanieczyszczenia, które dominują w takim miejscu. To wszystko wędruje po atmosferze i wnika w całe powietrze, które potem musimy wdychać. Co za tym idzie?
Zazwyczaj nawet nie mając pojęcia dlaczego, borykamy się ze złym samopoczuciem i może ono mieć później niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Żyjemy jednak dzisiaj w takich czasach, w których wielu z nas ma tą świadomość. Wystarczy tylko wypowiedzieć wojnę zarazkom i uzbroić się w odpowiedni sprzęt, który zrobi wszystko za nas. Chodzi tutaj oczywiście o rekuperator. Otwiera on nam bowiem nową drogę i daje nowe możliwości, z których płyną same korzyści.

Wentylacja mechaniczna

Pomocnikiem, o jakim mówiliśmy wcześniej jest oczywiście wentylacja mechaniczna. To właśnie ona ma za zadanie oczyścić powietrze, przez które jesteśmy otoczeni i sprawić, aby nasz organizm mógł wreszcie odetchnąć świeżością. Działa to w ten sposób, że wszelkie zanieczyszczenia są po prostu usuwane. Następuje wtedy wymiana starego powietrza, po której nowe jest filtrowane i wpuszczane do pomieszczeń w domu, w jakich od razu zapanuje przyjemna świeżość.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Taka wentylacja ma jeszcze inne zastosowania. Jednym z nich jest to, że można bardzo dobrze zaoszczędzić na ogrzewaniu. Przydaje się to szczególnie zimną. Jeśli zaś chodzi o lato, to także nic straconego, bo dzięki wentylacji mechanicznej możemy wpuścić do domu nieco chłodnego powiewu, który przyniesie nam ulgę. Dodatkowo, jeśli mamy w posiadaniu rekuperator powietrza nie będziemy musieli otwierać okien. Dzięki temu żadne insekty nie dostaną się do naszego domu i będziemy mogli spokojnie spać, bez obaw przed gryzącymi komarami. Nasza firma ma w swojej ofercie takie właśnie urządzenie. Dokonujemy profesjonalnego montażu, który nie trwa wcale długo. W razie jakichkolwiek problemów z urządzeniem można skorzystać z naszego serwisu, więc nie musisz o nic się martwić. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami, a my powiemy Ci, co dalej. Daj sobie szansę na lepsze życie i poprawę zdrowia. Dzięki rekuperacji wiele problemów po prostu znika i to w mgnieniu oka. Pomożesz w ten sposób nie tylko sobie ale i własnej rodzinie, która będzie Ci w przyszłości za to wdzięczna.

Skontaktuj się z nami już dziś. Możesz nasz znaleźć nie tylko w Łowiczu, ale i w innych miastach Polski. Jesteśmy gotowi na to, by udzielić pomocy. Czekamy na Ciebie i zapraszamy!

Rekuperacja powietrza w domu

Wiele zanieczyszczeń dostaje się także do naszego domu przez okna i drzwi i często nie wiadomo, co z tym zrobić. Odpowiedzią na to wszystko jest montaż rekuperacji. Nie należy to do tanich rozwiązań, ale mimo wszystko można takie udogodnienie dostać w bardzo przystępnej cenie. Jest to bowiem gwarancja na to, że nasz organizm odetchnie wreszcie prawdziwym, czystym powietrzem. Rekuperacja jest to po prostu wymiana starego powietrza na nowe. Usuwane są wtedy wszelkie zanieczyszczenia. Zmniejszy się też znacznie obecność kurzu w domu. Teraz, kiedy zmagamy się z letnimi upałami mamy okazję odnaleźć sprzymierzeńca właśnie w rekuperacji, bo to właśnie ona zapewni nam przyjemny, chłodny powiew, który w niektórych sytuacjach przyniesie na pewno ulgę. Zaś jeśli chodzi i zimową porę jest to samo, bo właśnie wtedy będziemy mieli okazję zaoszczędzić na ogrzewaniu.
Rekuperacja powietrza ma naprawdę wiele zalet, które są warte wszystkich pieniędzy, bo przecież najważniejsze w całym życiu jest nasze zdrowie, i to właśnie o nie, należy nieustannie dbać.

Nasza oferta – Łowicz

Jeśli chcesz mieć to wszystko, nie musisz długo szukać. Wystarczy, że zapoznasz się z naszą ofertą. Zajmujemy się montażem rekuperacji i jej serwisowaniem, dlatego nie zwlekaj, zdrowe życie na Ciebie czeka! Skontaktuj się z nami- zapraszamy do Warszawy!

Rekuperacja w Łowiczu

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pomałou się upowszechnia w budownictwie jednorodzinnym. Napotyka jednak wiele oporów. Podstawowym jest powszechna opinia o tym iż wentylacja jest droga ponieważ trzeba połóżyć instalację a grawitacyjna jest za darmo. Rzecz jasna nie jest to prawda, ponieważ aby wentylacja grawitacyjna miałą szansę zadziałać trzeba wymurować kominy wentylacyjne, Ich koszt to ładne kilka tysięcy złotych, czego zazwyczaj nie uwzględnia się w takim rachunku. Orientacyjnie można przyjąć, że instalacja w nowobudowanym budtnku jest droższa od grawitacyjnej o 7 000–10 000 zł. Kanały wentylacyjne trzeba dobrze rozprowadzić, co przy sztywnych kanałach było niełatwą sztuką, przy rurach typu DN problemu nie ma, bo chowa się je w wylewce. Ponadto trzeba umiejcowić gdzieś rekuperator, musi być tak umieszczony, aby zminimalizować zakłócenia akustyczne od wentylatorów.

Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny?

Rekuperatorem entalpicznym nazywamy wymiennik ciepłą, pozwalający na jednoczesny odzysk ciepła i wilgoci z wywiewanego powietrza. Zasadnicza różnica pomiędzy wymiennikiem entalpicznym a standardowym jest wykorzystanie paroprzepuszczalnej membrany zamiast standardowych polimerowych lub metalowych lameli. Dla przypomnienia. Entalpia określa potencjał termodynamiczny gazu, co w uproszczeniu jest miarą energii niesionej przez czynnik przy danych parametrach, czyli tak zwaną zawartość ciepła.  W przypadku powietrza,  które jest mieszaniną gazów niekondensujących (suchych) i pary wodnej stosuje się wielkość zwaną entalpią powietrza wilgotnego o zawartości wilgoci x [kg/kg]. Definiuje się ją jako sumę entalpii 1 kg powietrza suchego i x kg pary wodnej. 

510 810 150
Bezpłatna wycena