Rekuperacja Marki

Masz w planach wybudować nowy dom w Markach, bądź w innym mieście Polski i tam zamieszkać?

Jeśli tak, powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Odpowiednie zaprojektowanie budynku, będzie miało ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Dużo zależy tutaj od właściwej wentylacji w pomieszczeniach, bo to przecież dom jest miejscem, w którym spędzisz większość swojego życia. Warto jest pozbyć się z pomieszczeń zbędnego dwutlenku węgla oraz szkodliwe substancje.
Powietrze, które wypełnia dom jest zużywane, na co wpływają różne czynniki, jak i wyposażenie z którego korzystają wszyscy domownicy. Nadmierna wilgotność bierze się z nieprawidłowej wentylacji. Jest to bowiem połączone z oddychaniem wszystkich domowników, pracami kuchennymi, praniem, prasowaniem, suszeniem, kąpielami. Nawet podlewanie kwiatów przyczynia się do wilgoci w domu. Dla przykładu. Rodzina, która składa się z czterech osób, jest w stanie wytworzyć ok 15 litrów wody w ciągu doby, co przekłada się na 5 ton w przeciągu całego roku.
W takich sytuacjach warto jest pójść w oszczędność, a najlepszym sposobem na to jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła o której dowiesz się więcej, jeśli przeczytasz ten artykuł do końca.

Wielu inwestorów bardzo często żyje w zupełnie innej świadomości, bo nie mają oni bowiem pojęcia o tym, że cały sekret tkwi we właściwej wentylacji budynku. Jeżeli czegoś takiego nie ma, wiąże się to z różnymi konsekwencjami. Dzisiejsze czasy mogą zaoferować nam w wielu miastach Polski przeróżne rozwiązania. Nawet mieszkańcy Marek mogą pozwolić sobie na coś zupełnie innego, coś… co sprawi, że wszystkim będzie żyło się o wiele lepiej. Chodzi tutaj oczywiście o rekuperację powietrza. Nie jest to znane wszędzie, ale w Polsce staje się bardzo popularne. Taka instalacja ma bowiem wiele zalet, które wpływają co jedynie na korzyść ludzkiego organizmu, dlatego taka inwestycja jest warta każdych pieniędzy i dobrze zaplanować ją już na pierwszym etapie budowy… Dalszą część informacji znajdziesz poniżej. Mamy nadzieję, że odpowiemy w ten sposób na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Wentylacja grawitacyjna niekorzystna dla...

Wiele osób dzisiejsze budowy porównuje do termosu, a dlaczego? Nawet jeśli zaopatrzymy się w szczelne, trzyszybowe okna, grube ściany i warstwę ocieplenia, oraz odpowiednie ogrzewanie w domu musimy liczyć się z tym, że będziemy twórcami wilgoci i zaduchu. Jeżeli jesteście posiadaczami wentylacji grawitacyjnej, musicie wiedzieć, że nie da wam ona tego, czego potrzebujecie. Wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien nadal będzie konieczne… co nie zdaje egzaminu zarówno latem, jak i zimą. Chłodniejszą porą, wpuszczamy do domu nieprzyjemne, zimne powietrze, latem zaś nie będziemy mogli pozbyć się nadmiaru owadów, które dostaną się do pomieszczeń nawet przez szczelinę w oknie. Robactwo i grzyby powstają także podczas wilgoci, a co za tym idzie? Znacznie więcej brudu, nieprzyjemny zapach, oraz nadmiar atakujących nas pyłów

Marki: Rekuperacja powietrza i jej działanie

Rekuperacja to nic innego, jak wymiana powietrza. Dzięki niej poprzez rekuperator pozbywamy się starego powietrza i pozyskujemy nowe, które jest dodatkowo oczyszczane z wszelkich toksyn. Powietrze nabiera wtedy zupełnie innego znaczenia, jest o wiele lżejsze i korzystniej wpływa na organizm. Domy z takim systemem są pozbawione także nadmiaru kurzu, wirusów, bakterii i grzybów, z czego mogą być zadowoleni zwłaszcza alergicy. Wszelkie przykre zapachy znikną, nawet te po gotowaniu, a zaparowana łazienka po kąpieli stanie się przeszłością. Inwestując w taką instalacje, będziesz miał gwarancje na wyraźną oszczędność i polepszenie zdrowia oraz jakości życia. Wystarczy tylko, że zgodzisz się na montaż tego cuda a zobaczysz szereg zmian, które tylko na Ciebie czekają...

Co się dzieje, gdy mamy nieprawidłową wentylację?

Jeżeli mamy źle zamontowaną wentylację w domu musimy liczyć się z tym, że cała wilgoć, z jaką mamy do czynienia, dostanie się do ścian budynku i jego stropów. Poprzez coś takiego rośnie zapotrzebowanie na ciepło. Jest to pewnego rodzaju paradoks, bo im bardziej ogrzewamy dom, tym powstaje więcej wilgoci, a to prowadzi do powstawania grzybów, oraz pleśni. Poprzez coś takiego domownicy nie korzystają w pełni z otaczającego ich powietrza, bo traci ono wszystko to, co jest wartościowe. Jakby tego było mało… woda, która się skrapla, może wyniszczać konstrukcję budynku i jego wyposażenie. Dlatego, potrzebna jest do tego wszystkiego odpowiednia wentylacja, która zminimalizuje zawilgocenie i pozbędzie się tych wszystkich wad, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Taka instalacja ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie wśród osób zamieszkujących dany budynek. Różnice wypływające z przebywania w domu z rekuperacją jest bardzo duża i każdy po pewnym czasie będzie w stanie to zauważyć.
Wielu inwestorów decyduje się dzisiaj na projektowanie budynków, pod kontem wentylacji mechanicznej. Każdy stara się dzisiaj patrzeć przyszłościowo i uderzać w te zalety, które pozwolą na oszczędność. Jesteś poszukiwaczem idealnego rozwiązania i mieszkasz w Markach? Skontaktuj się z naszą firmą. Pomożemy Ci, jak najlepiej potrafimy!

510 810 150
Bezpłatna wycena