Rekuperacja Łomianki

Rekuperacja powietrza domu

Wiele rodzin decyduje się dzisiaj na zmiany, dzięki którym będą mogły polepszyć jakoś swojego życia. Dużo zależy od wdychanego powietrza, bowiem właśnie ono oddziałuje na nasz organizm i na podstawie jego czystości można stwierdzić, stan naszego zdrowia i to, jakie mamy samopoczucie. Im więcej świeżości, tym człowiek może lepiej oddychać. A tam gdzie mniej zanieczyszczeń, także mamy do czynienia z mniejszą ilością kurzu, co korzystnie wpływa na wszystkich alergików. Aby móc osiągnąć to wszystko… wystarczy zaopatrzyć się w rekuperację powietrza. To właśnie ona może okazać się rozwiązaniem na większość problemów. Mieszkańcy Łomianek także cieszą się z tego udogodnienia, gdyż powstaje coraz to więcej budynków z ukierunkowaniem na energooszczędność.

Chcąc mieszkać w domu z dobrą izolacją, powinniśmy wiedzieć, że podstawą takiego czegoś jest odpowiednia wentylacja. To właśnie dzięki niej będziemy w stanie zaoszczędzić energię, która jest potrzebna zarówno do ogrzewania budynku, jak i jego chłodzenia. Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, inwestujemy w urządzenie, które pozwoli nam korzystać ze zużytego powietrza po wielokroć. Jest to doskonałe rozwiązane dla naszego zdrowia i portfela. Mieszkańcy Łomianek także powoli zaczynają podążać w tym kierunku, bo coraz więcej jest osób, które kładą nacisk na własne samopoczucie i zdrowie. Wszystko to dzieje się za sprawą rekuperatora. Jest to urządzenie, posiadające wbudowany wymiennik ciepła. Powstają w nim dwa strumienie stykającego się ze sobą ciepłego (brudnego) i chłodnego (czystego, świeżego) powietrza.
Czyste powietrze pochłania to, które jest wywiewane, co sprawia, że nie dochodzi do ciągłego podgrzewania. Dzięki takiemu systemowi jesteśmy w stanie odzyskać ok 95% energii, którą wykorzystamy do ogrzewania budynku.

Energooszczędny dom - to gwarancja na zdrowie

Jeżeli chcesz, abyś wraz ze swoją rodziną żyli w zdrowiu, powinniście pozbyć się tego, na co tak niewielu dzisiaj zwraca uwagę. Powietrze kryje w sobie wiele szkodliwych związków, których trzeba się po prostu pozbyć, bo to właśnie one sprawiają, że człowiek czuje się ociężały, to właśnie przez nie… w dużej mierze mamy do czynienia z dokuczliwą alergią. Obecnie niestety świat jest ukierunkowany na przemysł, co sprawia, że do naszego życia wkrada się za dużo zanieczyszczeń. Nie powinnyśmy poddać się bez walki, powinniśmy dać sobie samemu możliwość na oddech pełną piersią każdego dnia, czy też nocy. Rekuperacja powietrza kryje w sobie wiele zalet, które powinien znać każdy, być może właśnie dzięki nim będziesz w stanie przekonać się do tej instalacji?

Łomianki: Rekuperacja dla domu

Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na to, aby zainwestować w rekuperator, spróbujemy odsłonić przed Tobą kilka jego zalet, które być może pomogą Ci zmienić zdanie. Oto kilka z nich:

  • Oszczędność na ogrzewaniu
  • Świeży zapach w pomieszczeniach
  • Świeże ubrania
  • Brak wilgoci, grzybów i kurzu
  • Brak konieczności otwierania okien
  • Brak zaparowanych pomieszczeń po kąpieli, bądź gotowaniu
  • Regulacja przepływu powietrza
  • Brak insektów latem
  • Cieplejsze zimy, chłodniejsze lata

Za tym wszystkim kryje się także lepsze samopoczucie i bardziej wypoczęty organizm, co oczywiście wpływa na koncentrację, która z kolei przekłada się na większą wydajność w ciągu dnia zarówno w domu jak i w pracy.

Wentylacja mechaniczna dobra na każda porę roku!

Takie udogodnienie jest możliwe właściwie niezależnie od tego, jaką mamy pogodę na zewnątrz. Jeżeli chcemy korzystać z rekuperacji latem, możemy polegać na automatycznym, odwrotnym ustawieniu czujników. Wtedy to świeże powietrze, pobierane z zewnątrz jest ochładzane przez strumień powietrza płynącego z wewnątrz. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy używać klimatyzacji, ani otwierać okien. Wentylacja mechaniczna pozbawi nas także wszelkich toksyn, grzybów, wilgoci i kurzu, co bardzo korzystnie wpłynie na nasz organizm.

Co warto wiedzieć o wentylacji mechanicznej...gdy jej nie ma?

Na co dzień mamy do czynienia oczywiście z dwutlenkiem węgla, jeśli więc zmagamy się ze zbyt dużym stężeniem tego związku, możemy czuć się senni, a motoksyny, które rozwijają się w grzybach, obecnych w zawilgoconych miejscach… osłabiają nasz układ odpornościowy. A co za tym idzie? Wszelkiego rodzaju alergie, walka z grzybicą, a nawet śmiertelne zatrucia.
Jeśli przyszło nam też mieszkać w nieszczelnym termicznie budynku, możemy być pewni, że spotkamy się z ucieczką ciepła, a to znacznie wpłynie na koszt ogrzewania.

Łomianki i wentylacja mechaniczna

Możesz zapobiec temu wszystkiemu, jeśli zdecydujesz się na montaż instalacji, jaką jest wentylacja mechaniczna. Dzięki niej wiele problemów po prostu zniknie, a Ty będziesz mógł cieszyć się zdrowiem i ciepłem we własnym domu, a to wszystko będzie opierało się na mniejszych wydatkach i oszczędności na ogrzewaniu. Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu. Łomianki zapraszają!

Montaż rekuperacji i serwisowanie – Łomianki

Szukając odpowiedniego rozwiązania na powyższe problemy, gorąco polecamy nasze usługi. Nasza firma zajmuje się zarówno montażem rekuperacji w Łomiankach, jak i jej serwisowaniem. Dysponujemy najlepszej jakości urządzeniami, oraz mamy styczność z najlepszymi fachowcami. Zapraszamy!

510 810 150
Bezpłatna wycena