Rekuperacja Pruszków

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Dzisiaj każdy z nas ma różne potrzeby. Jedni potrzebują spokoju, inni pracy i pieniędzy. Znajdą się jeszcze takie osoby, dla których najważniejsze jest zdrowie i zrobią wszystko, aby zadbać o nie jak najlepiej. Aby tak się jednak stało trzeba podjąć odpowiednie kroki, które będą bardzo pomocne podczas utrzymywania odpowiedniego poziomu zdrowotnego. Dzisiejsze technologie nie zawsze mają dobry wpływ na nasze samopoczucie, ale są też takie, które mogą nam wszystko poprawić. Głównym powodem tego całego „zła” są nieustannie mnożące się zanieczyszczenia, które atakują nieustannie nasz organizm. Tego nie widać gołym okiem, ale niestety jest, dlatego trzeba postawić swoje zdrowie na szali i zadbać o to, aby zachowało odpowiednią formę. Jest wiele miast w Polsce, które dają dostęp do naprawdę różnych możliwości, ale nie trzeba nawet mieszkać w swojej okolicy, aby wejść w posiadanie ekskluzywnych urządzeń. Jeżeli jesteś mieszkańcem Pruszkowa także możesz sobie pozwolić na to wszystko. Pytanie tylko, czy tego chcesz?

Czy zauważyłeś u siebie złe samopoczucie? A może po prostu źle czujesz się we własnym otoczeniu? Jeżeli coś takiego nastało, nie powinieneś tego zlekceważyć, tylko zastanowić się nad tym, co jest tego przyczyną. Należy w takiej sytuacji przyjrzeć się nieco bardziej temu, co nas otacza. Będziemy mogli wtedy dostrzec i usłyszeć nieco więcej. Dotrze do nas dźwięk samochodów przemieszczających się po ulicy, zobaczymy też kłęby dymu, które unoszą się z fabryk. To wszystko ma wpływ na nasze otoczenie, więc tym samym także i na nas. Zanieczyszczenia są wszędzie i chwilami nawet nie jesteśmy w tanie ich powstrzymać. Coś takiego ma duży wpływ na nasze samopoczucie, bo to właśnie zabrudzone środowisko sprawia, że ludzki organizm staje się ociężały. Niezależnie od tego, w jakim mieście Polski przyszło nam mieszkać… czy to w Pruszkowie, czy gdzieś indziej… będziemy musieli walczyć z tym, co nieuniknione. A jak tego dokonać? Bardzo pomocna w tej sprawie jest rekuperacja powietrza, a dowiesz się o niej, jeśli dotrzesz do dalszych informacji w dzisiejszym artykule.

Wentylacja mechaniczna i odzyskiwanie ciepła

Dzisiaj na rynku każdy ma dostęp do naprawdę atrakcyjnych urządzeń, których aż żal nie mieć. Można znaleźć już właściwie wszystko na każdy problem, jaki zagości w naszym życiu. Ogromnym udogodnieniem jest wentylacja mechaniczna a dlaczego? Posiada ona bardzo ważną funkcję, jaką jest filtrowanie powietrza i odzyskiwanie ciepła. Nasze płuca potrzebują świeżego powietrza by móc oddychać i oczyścić organizm z toksyn, dlatego zakup wentylacji mechanicznej do domu jest w dzisiejszych czasach po prostu ideałem, a nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Wielu z nas przepłaca też zimą, bo dużo traci na ogrzewaniu. Tego problemu także możemy się pozbyć w bardzo szybki sposób, jeśli oczywiście zdecydujemy się na montaż wentylacji mechanicznej. Nie stracimy też nic latem, jedynie zyskamy, bo taki mechanizm sprawia, że nie musimy nawet zostawiać otwartych okien, by pozbyć się upału. Sami decydujemy też o tym, z jaką siłą będzie przepływało powietrze. Do naszych pomieszczeń nie wkradnie się też żadne, skrzydlate robactwo, co jest ogromnym udogodnieniem, bo chyba mało kto lubi walczyć z owadami latem. Co niektórym może się wydawać, że taka inwestycja jest bardzo droga, ale trzeba wziąć pod uwagę, że z czasem się opłaci i wyjdziemy co jedynie na plus. Czasami trzeba w coś zainwestować, by później móc lepiej żyć i oszczędzać. Nasza firma zajmuje się montażem wentylacji mechanicznej, więc nie musisz szukać gdzieś daleko, wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami, a już wszystkim się zajmiemy. Zapraszamy do Pruszkowa- nie przegap takiej okazji!

Rekuperacja powietrza w domu i jej montaż

Rekuperacja powietrza to coś, co pomoże naszemu organizmowi inaczej odbierać cały świat i otoczenie. Dzięki takiemu systemowi jesteśmy w stanie całkowicie uwolnić się od zanieczyszczeń, które panują w domu, bo wiadomo, że wszystko w pewnym momencie przenosi się do miejsca, w którym mieszkamy. Dokonując montażu rekuperacji przywołamy do naszego otoczenia czyste i przefiltrowane powietrze, które wpłynie bardzo korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie.
Jeżeli zdecydujemy się na takie udogodnienie do naszego domu, nie jest to wcale czasochłonny proces. Odpowiednie rozprowadzenie instalacji można ustalić już na początku, bądź na końcu prac wykończeniowych w domu. Dodatkowo będziemy też w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu, co przydaje się szczególnie zimą.

Rekuperacja powietrza i jej zalety

Aby dostrzec potencjał w rekuperacji, trzeba skupić się przede wszystkim na jej zaletach. Nie jest to co prawda tania inwestycja, ale z czasem wszystko nam się zwróci. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Poniżej kilka pozytywów na temat ów instalacji

  • Oszczędność na ogrzewaniu
  • Możliwość zrezygnowania z dodatkowych kominów, nawiewników i wentylatorów
  • Brak konieczności otwierania okien
  • Pozbycie się z domu kurzu i owadów
  • Możliwość regulacji siły przepływu powietrza
  • Chłodny powiew latem
  • Wygodna w użyciu

To główne zalety tego wspaniałego urządzenia. Jeśli przekonaliśmy Cię w jakiś sposób do takiej zmiany, zapraszamy do kontaktu! Czekamy na Ciebie w Pruszkowie!

Rekuperacja w Pruszkowie

Rekuperacja w Pruszkowie robiona jest w kilku etapach, od 2 do 4. Zależy to od tego w którym momencie wchodzimy na inwestycję. Jeżeli na etapie projektu to będą 4 etapy, ponieważ wykonujemy je w określonym momencie budowy - przygotowanie otworów przed wylaniem stropów, rurarz po stropach ale przed wylewkami, po ociepleniu poddasza można zainstalować rekuperator. po zrobieniu elewacji i podbitki mocujemy czerpnię i wyrzutnię i uruchamiamy instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w Kampinosie. Rekuperacja Mszczonów, wentylacja z rekuperacją Warszawa, wentylacja mechaniczna z rekupera.

Rekuperator - gdzie zamontować?

Projektując instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła pojawia się pytanie gdzie umieścić rekuperator, czy lepsza będzie piwnica, parter czy strych. Odpowiedź jest jednoznaczna - nie ma to większego znaczenia o ile zapewnimy łatwy dostęp do urządzenia (wymiana filtrów, serwis, czyszczenie) i zaprojektujemy jak najkrótsze kanały. Z punktu widzenia instalatora najwygodniejsza jest lokalizacja na strychu. Proste rozprowadzenie instalacji, bezproblemowe ulokowanie go centralnie na danym poziomie, swoboda podejścia do rekuperatora itd. Z punktu widzenia inwestora taka lokalizacja ma spore minusy jak konieczność zbudowania ocieplonego pomieszcznie na rekuperator w przypadku nieużytkowego poddasza, ponadto należy zadbać o zaizolowanie kanałów wentylacyjnych. Montaż w piwnicy to w zasadzie ostateczność ponieważ znacznie komplikuje to kanały czerpnii i wyrzutni, gdzie trzeba je sprowwadzić z poziomu parteru do piwnicy. Najlepszą lokalizacją będą pomieszczenie gospodarcze na parterze lub garaż. Pamiętać należy, iż temperatura robocza pomieszczenia z rekuperatorem nie powinna spadać poniżej +5oC aby wyelimować ryzyko zamarznięcia skroplin.

Rekuperacja, kiedy?

Coraz więcej osób decyduje się na wentylację mechaniczną z rekuperacją w Ożarowie. Wciąż często decydują się na instalację rekuperacji w końcowym etapie budowy, gdy budżet budowy jest niemal przekroczony. NIektórzy wtedy rezygnują z budowy instalacji wentylacji mechanicznej ze względu na dość wysoki jej koszt. Zasadniczo dobra instalacja w domu 150 m2 jest to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Mówimy tu o instalacji z porządnym rekuperatorem klasy krakowskiej Thessli Green AirPack 400 - jest to już instalacja na lata.

W przypadku ograniczeń budżetowych można pomyśleć o wykorzystaniu tańszego rekuperatora, który będzie tańszy, a za czas jakiś można będzie go sprzedać i kupić docelowy rekuperatot. W takim wypadku możemy zejść z kosztem instalacji w okolice 10 tysięcy. Ponadto mamy zamontowany już rurarz, który jest najtrudniejszy do zamontowania w już zamieszkanym domu. .

W sytuacji bardzo napiętego budżetu, sugerujemy wykonanie instalacji rurarzu bez rekuperatora. W jego miejscu wstawić dwa wentylatory, tak aby mieć nawiew i wywiew. To co chowane jest w podłodze już mamy, potem tylko kwestia nabrania "emtuzjazmu finansowego". Dokupujemey i instalujemy rekuperatot i mamy kompletną instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją, Jest to niezbyt dobre rozwiązanie, ale i tak lepsze od rezygnacjhi z wentylacji mechanicznej w ogóle.

"Wentylacja mechaniczna jest droga w eksploatacji."

Powyżej cytat z dzisiejszej rozmowy z klientem: Niestety albo stety - nieprawda. Wciąż powszechnie pokutuje pogląd, iż wentylacja grawitacyjna nic nie kosztuje, zatem tańsza od wentylacji mechanicznej napędzanej energią elektryczną. To przykład na to, iż czasem "chłopski rozum" wiedzie nas na manowce. Pogląd ten nie bierze pod uwagę, że wentylacja grawitacyjne to napływ zimnego powietrza z zewnątrz, nagrzanie go do temperatury pomieszczenia, po nagrzaniu wyrzucamy przez komin, co powoduje duże straty ciepła, a więc podwyższa koszty ogrzewania domu. Idea wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepłą polega na odzyskaniu znacznej ilości ciepła traconego przy naturalnej wentylacji, poprzez ogrzewanie świeżego powietrza ciepłęm zawartym w usuwanym "zużytym" powietrzu = w wymienniku ciepłą. Prawidłowo dobrana centrala wentylacyjna i poprawnie wykonana instalację z odzyskiem ciepła, da oszczędności przekraczające koszty zużytej energii.

Instalacja wentylacji mechanicznej stale zużywa prąd, ponieważ pracuje 24h na dobę, Nie są to jednak duże koszty. Przeciętna centrala domowa o wydajności około 300 m3/h zużywają około 200 W - w ciągu godziny pracy z maksymalną wydajnością . Normalny tryb pracy takiego rekuperatora to mniejszy wydatek, a wówczas zużycie energii spada nawet o 50%.

Rekuperacja Pruszków

Rodzaje kanałów wentylacyjnych w systemach wentylacji mechanicznej z rekuperacją
Względnie niedawno w domowej wentylacji mechanicznej z rekuperacją dominowały dwa rozwiązania - wentylacje wykonane z kanałów elastycznych oraz sztywnych. Od kilku lat rynek zdobyły systemy wentylacyjne z elastycznych kanałów z PE=HD o niewielkich przekrojach, z reguły DN75 mm. Rury z PE-HD dzięki wysokiej wytrzymałości przy małej średnicy można położyć w warstwie iermoizolacji stropu czy pod wylewką podłogi a także poprowadzić w miejscach, gdzie nie można by dojść kanałąmi sztywnymi lub flexamo o dużej średnicy.. DN są elastyczne i wytrzymałe dzięki zewnętrznemu karbowaniu a zarazem nie stawiają dużych oporów dzięki gładkiemu wyściełeiu wewnętrznemu. Coraz częściej ta wewnętrzna warstwa jest nasycana jinami srebra co czyni ją dodatkowo odpoorną na kontaminację biologiczną. Dzięki temu, że są elastyczne, wykonanie instalacji jest dużo prostsze. W systemie tym nie występują żadne kolanka ani trójniki, a gładka powierzchnia wewnętrzna ma niskie opory przepływu powietrza. Kanały nie dość że z samej istoty konstrukcji tłumią dżwięki ewentualnie powstające w rekuperatorze, to dzięki gładkiemu liningowi są dość odporne na generowanie zawirowań (czyli szumów) w strumienu przepływającego przez nie powietrza. Z takiej konstrukcji wynika jeszcze jedna duża zaleta, można ją wyczyścić za pomocą specjalnego urządzenia czyszczącego - nieco podobnego do kominiarskiego wyciora. Daje nam to pewność, iż instalacja z PE-HD nie tylko przez wiele lat będzie niezmiennie sprawna, ale przede wszystkim bezpieczna dla użytkowników! I ostatnie lecz również istotne - instalacja z PE-HD jest najtańsza w wykonaniu i eksploatacji.

Fleksy (czyli izolowane kanały elastyczne) zyskały pewną popularność dzięki łatwiejszemu (w porównaniu do kanałów sztywnych) montażowi oraz nizszej cenie całej instalacji - także w porównaniu do kanałów sztywnych. Do podstawowych wad tego rozwiązania należą relatywnie wysokie opory instalacji - najczęściej wynik błędów montażowych niedostarecznie wykwalifikowanych instalatorów - oraz brak możliwości czyszczenia kanałów. Na dzień dzisiejszy zaletą jest tylko względnie dobre wygłuszenie instalacji oraz nizszy koszt instalacji, ale tylko w porównaniu do kanałów sztywnych.

Kanały sztywne są najczęściej stosowane w instalacjach przemysłowych cechują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na czynniki mechaniczne, a także małymi oporami przepływu. Teoretycznie zaletą jest możliwość czyszczenia kanałów, co niestety w praktyce w domowym zastosowaniu często jest trudne do wykonania. Kolanka, trójniki, kanały o małych średnicach, często brak możliwości wykonania otworów rewizyjnych w miejscach, w których kanały zostały ukryte w zabudowach skutkują tym, iż wyczyszczenie kanałów wentylacyjnych bardzo trudne, bądż w praktyce niewykonalne. Podstawowe wady to konstrukcja sprzyjającą propagacji wszelkich hałasów, zarówno centarali jak i szumów przepływu. Dodatkowo bardzo trudne jest wytłumienie takiej instalacji wynagające użycie dodatkowych elementów (tłumików) co dodatkowo podnosi i tak wysoki koszt jej wykonania - materiały są drogie, a kanały należy dodatkowo zaizolować termicznie i akustycznie.

510 810 150
Bezpłatna wycena