Rekuperacja Sochaczew

Wiele osób zastanawia się, dlaczego inwestowanie w wentylację mechaniczną to dobre rozwiązanie.

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, gdyż wielu posiadaczy rekuperacji wypowiedziało się na ten temat. Potwierdzone zostało odczuwanie większego komfortu, który jest spowodowany stałą wymianą starego, zanieczyszczonego powietrza, na świeże.
Dom posiadający taką instalacje jest świeży przez cały rok. Czuć to w każdym pomieszczeniu, więc nie trzeba nawet zaopatrywać się w odświeżacze, czy w inną chemię. Każde miasto w Polsce, nawet takie, jak Sochaczew daje możliwość posiadania rekuperacji.

Dzisiaj na rynku mamy dostęp do czegoś takiego jak rekuperacja powietrza, która jest inaczej zwana wentylacją mechaniczną. Zazwyczaj coś takiego jest montowane w nowych domach jednorodzinnych, które są ukierunkowane na energooszczędność. W obecnych czasach każdy stara się zyskać jak najwięcej. Cały sekret tkwi w tym, aby zredukować zużycie energii za sprawą budynku mieszkalnego. Coraz częściej rezygnuje się też z wentylacji grawitacyjnej, bo nie spełnia wszystkich oczekiwań i nie zawsze działa tak, jak powinna i często także nie obejmuje wszystkich pomieszczeń w domu. Inwestując w rekuperację powietrza możemy być pewni, że sporo zaoszczędzimy i odczujemy wyraźny komfort. Na wszelkiego typu udogodnienia możemy pozwolić sobie niezależnie od tego, w jakim rejonie Polski akurat mieszkamy. Może być to Sochaczew, lub inne miasto. Wszędzie jest możliwość zadbania o siebie, swoją rodzinę i własny dom.

Oszczędność drogą do sukcesu

Jeżeli podejmiemy decyzję montażu we własnym domu taką instalację, możemy mieć pewność, że zyskamy sporo na ogrzewaniu, bo aż od 30-50%. Dzięki temu będziemy mogli dodatkowo pozbyć się nadmiaru wilgoci z domu, a domownicy poczują o wiele większy komfort. Zostanie zatrzymany także rozwój grzybów, co znacznie wpłynie na zmniejszenie ilości zachorowań. To jeszcze nie wszystko! Rekuperacja jest również stałym źródłem świeżego powietrza w domu oraz pozwala na całkowitą wolność od owadów. A jak to możliwe? Stare, zużyte powietrze jest wymieniane na nowe drogą wywiewna. Dom z taką instalacją może także całkowicie zrezygnować z otwierania okien, więc dzięki temu nie będziemy musieli znosić towarzystwa insektów.

Jak rozbudować taki system?

Mając w domu zainstalowaną rekuperację powietrza nie trzeba poprzestać na podstawach. Wszystko można rozbudować i jakoś ulepszyć. Można w tym celu zamontować dodatkowe filtry węglowe, które posiadają funkcję redukcji zapachów. Dobrze jest też sięgnąć po filtr przeciwpyłkowy, jeśli któryś z domowników jest alergikiem. Istnieją też takie, które usuwają zawieszone pyły takie jak smog. Rekuperator jest bardzo prosty w obsłudze. Można samodzielnie nim sterować, bądź zaprogramować sterowanie inteligentne, które samo dopasuje się pod potrzeby pomieszczenia.

Świeży dom to nowe możliwości

Osoby, które mieszkają w domu z wentylacją mechaniczną po pewnym czasie na pewno poczują, że ich samopoczucie jest dużo lepsze. Wszystko zostanie wywołane za sprawą czystego powietrza i tym, iż w dom zostanie pozbawiony wszystkich toksyn. Osoby mające problem z bezsennością także odczują ogromną różnicę, gdyż instalacja ta poprawia witalność i energię a do tego pozwala lepiej spać. Zapotrzebowanie u człowieka na świeże powietrze to aż 30 kg. Im wyższa jakość, tym lepsze samopoczucie. Coś takiego jest bardzo ważne głównie dlatego, że większość życia ludzie spędzają w pomieszczeniach.

Sochaczew - energooszczędność w domu jednorodzinnym

Jeżeli posiadasz dom jednorodzinny powinieneś wziąć także pod uwagę zdrowie swoich bliskich, bo to właśnie od tego zależy ich jakość życia. Stała wymiana powietrza dostarcza odpowiednie dotlenienie organizmu niezależnie od tego, jaka aktualnie pora roku panuje. Dodatkowo, wentylacja mechaniczna pozwala też na ogromną oszczędność, która jest wywołana poprzez odzysk ciepła.
Kolejną zaletą jest pozbycie się poprzez tą właśnie instalację wszelkiego kurzu, wilgoci i grzybów, czyli rozwiązanie to jest wręcz idealne dla alergików.
Bardzo ważną zaletą jest także to, iż w domach z rekuperacją nie trzeba nawet otwierać okien. Przydaje się to zarówno latem, jak i zimą. Pozbywamy się w ten sposób insektów, bądź nadmiernego chłodu. Posiadając szczelne okna nie musimy także inwestować w dodatkowe nawiewniki, bo po co psuć tą szczelność? Dzięki wentylacji mechanicznej możesz zapomnieć o tym wszystkim. Pożegnaj się też nieprzyjemnymi zapachami i stęchlizną. Jedno urządzenie… montaż jednej instalacji, a można zyskać tak wiele i dodatkowo w tak krótkim czasie.
Oczywiście trzeba liczyć się także z tym, że wszystko ma swoje koszta. Możesz być jednak pewien, że więcej na tym zyskasz niż stracisz. Zainwestuj rekuperator, Sochaczew zaprasza!

Sochaczew – najlepsza oferta dla Ciebie

Decydując się na taki krok musisz mieć świadomość, że wszystko ma swoje koszta, jednak należy pamiętać, że ów sytuacja pozwoli Ci na rezygnację z dodatkowych elementów takich jak kominy, czy też nawiewniki. Nasza firma sprawi, że będziesz mógł się tym cieszyć przez bardzo długi czas. Zapraszamy do Sochaczewa!

Rekuperacja w Sochaczewie

Rekuperacja w Sochaczewie staje się coraz bardziej popularna,. Zasadniczo dobra instalacja w domu 150 m2 jest to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Mówimy tu o instalacji z porządnym rekuperatorem klasy krakowskiej Thessli Green AirPack 400 - jest to już instalacja na lata. W przypadku ograniczeń budżetowych można pomyśleć o wykorzystaniu tańszego rekuperatora, który będzie tańszy, a za czas jakiś można będzie go sprzedać i kupić docelowy rekuperatot. W takim wypadku możemy zejść z kosztem instalacji w okolice 10 tysięcy. Ponadto mamy zamontowany już rurarz, który jest najtrudniejszy do zamontowania w już zamieszkanym domu.

Rekuperator - jaki wymiennik?

Rodzaj wymiennika ma pewne znaczenie dla sprawności całego urządzenia jak również podatności na zaszronienie.

w chwili iobecnej dominują dwa rozwiażania, czyli wymiennik krzyżowy i przeciwprądowy, stawkę zamyka wymiennik bębnowy. Inne konstrukcje praktycznie nie występują w budownictwie jednorodzinnym.

Rekuperator z wymiennikiem krzyżowym

Jest najtańszym, a zarazem najprostszym rodzajem tego urządzenia. Jego działanie polega na tym, że świeże powietrze pobierane z zewnątrz i zużyte powietrze wywiewane z budynku przepływają pomiędzy równoległymi płytami tworzącymi kanały mijającę się pod kątem . Sprawność tego typu wymienników wynosi od 50 do 75%. Do głównych zalet rekuperatorów z wymiennikami krzyżowymi należy rozdzielenie strumieni powietrza nawiewanego i usuwanego. Ich wadą jest natomiast podatność na szronienie przy temperaturach od -5°C, co w konsekwencji może doprowadzić do zupełnego braku przepływu powietrza przez wymiennik powietrza.

Rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym

Udoskonaloną odmiana wymiennika krzyżowego. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że w rekuperatorze z wymiennikiem przeciwprądowym strumienie powietrza powietrze zimnego i ciepłego przepływa w równoległych kanałach w przeciwnych kierunkach. Przez taką budowę powierzchnia czynna wymiennika jest znacznie większa niż krzyżowego, przy zbliżonych wymiarach zewnętrznych. Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym charakteryzują się wyższą sprawnością niż te z wymiennikiem krzyżowym. Ich sprawność sięga ponad 90%.

Rekuperator z wymiennikiem bębnowym

W przypadku tego modelu wymiennik ma budowę bębna wykonanego z ażurowej masy akumulującej ciepło. W rekuperatorze z wymiennikiem obrotowym ciepłe, zużyte powietrze częściowo miesza się z powietrzem świeżym, przez co wielkość urządzenia jest zwykle większa. Wymiennik obrotowy wymaga jednocześnie zastosowania stałego napędu. Ma tę zaletę, że jest odporny na działanie niskich temperatur, a w jego wnętrzu nie osadza się szron. Sprawność rekuperatora z wymiennikiem obrotowym wynosi zazwyczaj do 90%, czyli jest niższa od rekuperatora z wymiennikiem przeciwprądowym, ale wyższa niż z wymiennikiem krzyżowym.

510 810 150
Bezpłatna wycena