Rekuperacja Grodzisk Mazowiecki

Wentylacja mechaniczna

Na pewno zastanawialiście się wiele razy nad tym, co by było, gdy wasz dom został wyposażony w wentylację mechaniczną. Wtedy pojawia się podstawowe pytanie - „Ile to kosztuje?”oraz „Czy będzie mnie na to stać?”. Warto jednak pomyśleć w zupełnie druga stronę i zastanowić się nad tym… czy nie droższe okaże się życie bez wentylacji mechanicznej. Artykuł, który właśnie czytasz ma być odpowiedzią na wszystkie Twoje zagwozdki i być może jakąś podpowiedzią, która umożliwi Ci podjęcie słusznej decyzji. Coraz więcej rodzin, zamieszkujących różne miasta Polski, takie jak np. Grodzisk Mazowiecki zastanawia się nad tym, czy aż tak odmienić swoje życie. Taka instalacja daje ogrom zalet, które należy wziąć pod uwagę.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś na tym, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu i polepszyć jakość powietrza panującą w Twoim domu, to na pewno przeszło Ci przez myśl takie urządzenie, jak rekuperator. Jest to coś perfekcyjnego nie tylko w temacie oszczędności, ale także zdrowotnym. Obecnie na polskim rynku bardzo popularne jest właśnie to rozwiązanie i nie jest to zależne od tego, w jakim mieście Polski mieszkasz. Może być to Grodzisk Mazowiecki, bądź inne miejsce na ziemi, wszędzie dostaniesz to, czego potrzebujesz najbardziej.

Co należy wziąć pod uwagę odnośnie kosztów wentylacji mechanicznej?

Chcemy tutaj nakreślić to, za co właściwie płacimy decydując się na zakup takiego urządzenia.

Koszt inwestycji na który składają się:

  • koszt projektu
  • koszt montażu
  • koszt urządzeń

Koszt eksploatacji, które zawierają:

  • energia zużywana przez rekuperator
  • wymiana filtrów
  • serwis i przegląd

Jak spojrzeć na koszt inwestycyjny?

Jak zostało wyżej wspomniane, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest oczywiście sam koszt zaprojektowanej instalacji. Na rynku jest wiele urządzeń tego typu, ale średnia cena takiego urządzenia wynosi ok 500 zł. Druga sprawa to oczywiście kupno rekuperatora. Ceny tej części instalacji są bardzo zróżnicowane. Można już coś znaleźć od 2 tysięcy, ale jeśli zainteresowana osoba chciałaby coś lepszego, może skusić się na coś droższego, co może dobić nawet do ceny 12 tysięcy, co zależy głównie od marki, jakości, wydajności oraz sposobu wykonania. Urządzenie o najniższej cenie może nam zagwarantować do 50% odzysku ciepła, droższe rekuperatory pozwalają odzyskać aż do 90%. Trzeba jednak liczyć się z tym, że samo urządzenie to nie wszystko. Należy przygotować się na dodatkowe koszta materiałów, czy też kupno właściwego kanału, czy też rozdzielacza. Dobrze jest także pamiętać o czymś, co jest właściwie niezbędne. Mowa tutaj o sterownikach, tłumnikach i kratkach oraz o nawiewnikach i wywiewnikach.

Jak przebiega montaż wentylacji mechanicznej?

Cały montaż jest podzielony na trzy etapy:

  1. Projektowanie – na to składają się spotkania na budowie, ocena pomieszczeń i możliwości instalacyjnych.
  2. Wykonanie instalacji – podczas stanu surowego zostają rozkładane są kanały oraz izolowane instalacje. Należy także pamiętać o przekłuciach i przewiertach. Po tym wszystkim instalacja musi zostać szczelnie zamknięta.
  3. Montaż rekuperatora i jego dodatkowych elementów i sprzątanie.

Pamiętaj, że wentylacja mechaniczna to same korzyści, z których nie powinieneś rezygnować, bo głównie chodzi o Twoje zdrowie i samopoczucie. Zastanów się nad tym. Zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego!

Ciekawostek kilka… czy wiesz, że…?

… dom, który ma złą wentylację, posiada kilkakrotnie gorszą jakość powietrza od tej, panującej w dużym mieście?

… nie ma możliwości na zbudowanie energooszczędnego domu bez rekuperacji powietrza?

… rekuperator napełnia świeżym powietrzem sypialnie i pokoje, nawet te dziecięce, przez całą noc? Powietrze jest podobne jakością do tego, które panuje na zewnątrz, a osiągnięcie tego jest możliwe bez otwierania okien i przeciągów.

… masz możliwość wypełnić swój dom świeżym powietrzem przez cały rok, niezależnie od pogody i pory roku?

rekuperacja powietrza pozwala maksymalnie oczyścić powietrze w domu, a także daje możliwość usunięcia kurzu, grzybów, pyłków i brzydkich zapachów?

… dzięki rekuperacji powietrza możesz ugotować ulubione danie, a potem zjeść posiłek, nie czując zapachów gotowania?

… dom z rekuperacją jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików?

… wszystkie lustra w łazience, za sprawą rekuperacji, po kilku chwilach nie będą zaparowane?

… wentylacja mechaniczna sprawia, że w garderobie Twoje ubrania zawsze będą pachniały świeżością?

Czy rodzaj domu ma znaczenie, jeśli chodzi o montaż rekuperacji?

Jeżeli zastanawiałeś się nad tym i nie znasz odpowiedzi, możemy od razu powiedzieć, że nie ma znaczenia, w jakim domu będziesz chciał dokonać montażu rekuperacji. Niezależnie od rozmiaru, od rodzaju budownictwa, czy ogrzewania… zawsze będziesz miał możliwość do tego, aby sprawić sobie taką instalację. Niektóre sytuacje mogą wykazać nieco więcej trudności, inne zaś pozwolą cieszyć się świeżym powietrzem bez większych problemów. Dobrze jest wybrać dla siebie sprawdzoną firmę, która wykona wszystko profesjonalnie i udzieli Ci odpowiedzi na zadawane pytania. Masz wiele możliwości wyboru jeśli chodzi o rodzaj instalacji. Możesz skusić się na klasyczną, izolowaną wentylację, czy też na tą bardziej nowoczesną, bądź ekologiczną, która będzie nie tylko lekka, ale i cicha. W razie jakichkolwiek problemów z wyborem jesteśmy w pełnej gotowości do tego, aby Ci pomóc. Zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego!

510 810 150
Bezpłatna wycena