Rekuperacja Ożarów Mazowiecki

Zanieczyszczenia… wszędzie krążące bakterie

Czasami coś takiego jest już po prostu nie do zniesienia. A dlaczego? Bo nasz organizm w pewnym momencie zaczyna to źle odbierać, przez co możemy po prostu gorzej się czuć. Nadmiar toksyn przemieszcza się po atmosferze i dosięga każdego, kto znajduje się w pobliżu. Ten problem dotyka najczęściej dużych miast, a także i mniejszych, takich jak np. Ożarnów Mazowiecki, w których to każdego dnia nieustanie pracują fabryki… a to po ulicy jeździ ogromna ilość samochodów, wpuszczających do atmosfery ogrom spalin… Często nie jesteśmy nawet świadomi tego, jakie szkody wyrządzamy w ten sposób samemu sobie, ale warto… naprawdę czasami się nad tym po prostu zastanowić i pomyśleć, co jest nie tak. My… za pomocą tego artykułu chcemy wam nieco naświetlić ten właśnie problem. Być może dowiesz się czegoś więcej, jeśli doczytasz go do końca.

Czy zauważyłeś pogorszenie się własnej kondycji?

A może Twoje zdrowie zaczęło szwankować? Czy każdy, kolejny dzień jest dla Ciebie gorszy, bo jest to wywoływane przez złe samopoczucie? Takie pytania na pewno często przemieszczają się po Twojej głowie, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie masz pojęcia skąd bierze się taki stan. Być może wywołane jest to złym odżywianiem, brakiem aktywności fizycznej, słabym wypoczynkiem… A co jeśli robisz to wszystko, a Twoje samopoczucie nadal jest złe? Może ma to po prostu związek z niedotlenieniem i zanieczyszczonym środowiskiem? Jeżeli mieszkasz w Ożarowie Mazowieckim, czy w innym mieście Polski, coś takiego jest całkiem prawdopodobne, bo to właśnie w zatłoczonych miejscach, w których nie ma stałego dostępu do zielonych okolic, mamy do czynienia z nadmiernym zanieczyszczeniem atmosfery, wywołanym przez spaliny samochodów, czy fabryki. Zanieczyszczeń, wirusów i bakterii nie widać, ale to nie znaczy, że ich nie ma… Mało kto po prostu zastanawia się nad tym i nie dopuszcza do siebie nawet myśli, że te mikroby mogą mieć aż taki wpływ na nasz organizm. Nie dajmy się zwieść i pokażmy im, że to my mamy władzę nad własnym ciałem i wszystkimi narządami…

Wentylacja mechaniczna ochroną dla Ciebie i Twojej rodziny

Rozwiązań na takie problemy jest na pewno bardzo dużo, bo dzisiejszy rynek to kopalnia wszelkiego rodzaju sprzętów i gadżetów, które mogą nam pomóc w wielu sytuacjach. Dzisiaj chcemy skupić się na wentylacji mechanicznej. Jest to mechanizm, dzięki któremu będziesz mógł filtrować powietrze. Pomieszczenia w Twoim domu zostaną po prostu oczyszczone i zapanuje w nich przyjemna świeżość, która z czasem uwolni Twój organizm od nadmiaru toksyn. Rekuperacja powietrza usunie z Twojej posiadłości nadmierną ilość kurzu i oczyści atmosferę. Nie są to oczywiście jedyne zalety tego urządzenia. Decydując się na zakup rekuperatora zapewnisz sobie oszczędność na ogrzewaniu, bo nie będziesz już musiał otwierać okien i montować w domu dodatkowe nawiewniki. Montaż wentylacji mechanicznej nie jest w dodatku aż tak skomplikowany, dlatego… czy zaplanujesz ją na początku prac wykończeniowych, czy na samym końcu… to nie ma znaczenia. Nasi fachowcy są zwarci i gotowi do tego, by pomóc Ci lepiej żyć. Ferujemy montaż rekuperacji, jak i jej serwis, więc decydując się na naszą firmę będziesz miał do czynienia z profesjonalistami, którzy dodatkowo rozwieją Twoją każdą wątpliwość. Wentylacja mechaniczna to inwestycja w przyszłość, dlatego i Ty powinieneś o tym pomyśleć. Poznaj naszą ofertę- zapraszamy do Ożarowa Mazowieckiego!

Rekuperacja powietrza w domu i jej działanie

Co niektóre domy wyposażone są dzisiaj w system rekuperacji powietrza. Nie jest to jeszcze aż tak znane na polskim rynku, ale powoli staje się coraz to bardziej popularne. A o co w tym wszystkim chodzi? Posiadacze rekuperacji mogą cieszyć się całkowitą zmianą… a na czym to dokładnie polega? Następuje bowiem wymiana starego powietrza na nowe, które jest dodatkowo oczyszczane z wszelkich zarazków. Jeżeli mieliśmy problem z kurzem i innymi bakteriami, oraz grzybami, ich ilość znacznie się zmniejszy, co zaowocuje polepszeniem zdrowia, lepszym samopoczuciem i gwarancją na to, że nie będziemy już tak często chorować. Dom zostanie wypełniony świeżością a my sami poczujemy się o wiele lżej.

Rekuperacja powietrza i jej montaż w Ożarowie Mazowieckim

Posiadając wentylację mechaniczną będziemy z niej czerpać co jedynie same korzyści a dlaczego? Nie będziemy mieli konieczności otwierać okien w lato, bo urządzenie to da nam nieco chłodu. Tak samo jest zimą, ale tutaj dodatkowo zaoszczędzimy na ogrzewaniu, bo nie będziemy musieli montować dodatkowych nawiewników i inne wentylacji. Montażu rekuperacji jest też bardzo elastyczny. Możemy zaplanować go już na samym początku, kiedy w domu panują prace wykończeniowe, bądź na końcu. Wszystko zależy od nas. Rekuperator jest też przystosowany do różnych temperatur, więc czy na zewnątrz panuje upał, czy też chłód, nie ulegnie on zniszczeniu. Nasi fachowcy dokonują też wszelkich starań, aby montaż przebiegał sprawnie i bez żadnych problemów. Wentylacja mechaniczna jest godnym polecenia wynalazkiem, który powinien znaleźć swoje miejsce w każdym domu. Wiąże się to oczywiście z odpowiednimi kosztami, ale z czasem to wszystko zacznie nam przynosić same korzyści.
Jeżeli mieszkasz w Ożarowie Mazowieckim i także chcesz wejść w posiadanie rekuperacji, zapoznaj się już dziś z naszą ofertą- zapraszamy!

Rekuperacja a wentylacja

Bardzo często mylone są ze sobą. Jedna i druga operują na powietrzu, jednak rekuperacja to wymiana powietrza a klimatyzacja to kondycjonowanie powietrza w obiegu (prawie) zamkniętym. Rekuperacja nie jest klimatyzacją. Nie jest także ogrzewaniem. Rekuperacja to zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. System nawiewa świeże, przefiltrowane powietrze z zewnątrz, usuwając pełne dwutlenku węgla powietrze zużyte. Dodatkowo mylące może być to, iż poprzez zastosowanie modułów chłodzących bądź wymiennika ciepła (np. GWC) możemy dodatkowo chłodzić nawiewane powietrze w okresie letnim.

Czy rekuperacja to panaceum na wszystkie bolączki domu?

Nie, z pewnością nie jest remedium na wszytkie problemy domu. Na pewno jednak uleczy chory budynek, gdzie nierzadko poważne objawy psychosomatyczne mieszkańców wynikają z Syndromu Chorego Budynku, takie jak permanentne przemęczenie, chroniczne bóle i zawroty głowy, itp. Są one (między innymi) także efektem niewłaściwego mikroklimattu w domu. Choćby wynikające z istoty wentylacji grawitacyjnej, bardzo sprawnej (nierzadko nadsprawnej) zimą a nieomal nie funcjonującej latem. Zastosowanie rekuperacji pozwoli wyeliminować większość tych problemów, zapewniając stały i niezmienny dopływ świeżego (oraz usunięcie zużytego! ) powietrza przez cały rok,

Podsumowując: rekuperacja nie wyeliminuje sąsiada palącego oponami, jednak znacznie ogrnaiczy jego wpływ na samopoczucie nasze i naszych bliskich.

510 810 150
Bezpłatna wycena