Rekuperacja Brwinów

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Czy marzyłeś kiedyś o tym, aby zdrowo żyć i móc oddychać pełną piersią? Takie rozwiązanie jest na pewno poszukiwane przez wielu mieszkańców zarówno mniejszych miast, takich jak Brwinów… oraz tych większych, a dlaczego? Dzisiaj niestety wielu z nas musi zmagać się z zanieczyszczeniami nagromadzonymi w powietrzu. Mamy bowiem do czynienia chociażby ze smogiem, który wręcz zatruwa nasz organizm. Coś takiego może oczywiście doprowadzić do gorszego samopoczucia, oraz problemów zdrowotnych, których i tak nie brakuje. Co więc można zrobić, aby odciążyć się chociażby od tej ciężkiej atmosfery, która to wkrada się także… przez okna i drzwi do naszych domów? A jeśli myślałeś do tej pory, że dom jest Twoją ochroną, to byłeś w błędzie, bo zanieczyszczenia są wszędzie. Z tej właśnie okazji chcemy rzucić światło na coś, co być może rozwieje wszystkie Twoje problemy. Chodzi nam tutaj oczywiście o rekuperację powietrza, która dla wielu rodzin stała się czymś, co pozwoliło im lepiej żyć. Czy i Ty chcesz poznać zalety tej wspaniałej instalacji?

Zima z każdą chwilą daje się nam we znaki w wielu miejscach Polski. Co prawda śnieg jeszcze nas nie zaszczycił, ale coraz częściej, nawet w takich mniejszych miastach, jak Brwinów, możemy mieć do czynienia ze zmianami temperatur w powietrzu, a nie zawsze wpływa to korzystnie na nasz organizm, a dlaczego? Wiąże się to oczywiście z licznymi zachorowaniami i epidemiami, jakie bardzo często nas atakują. W tym wszystkim ma także swój udział niewłaściwa wentylacja. Jeżeli dom jest źle wietrzony, bądź nie zachodzą w nim w ogóle żadne procesy wietrzenia, musimy mieć świadomość tego, że w takiej sytuacji, wszystkie wirusy, które przynieśliśmy z zewnątrz, będą nieustannie krążyć po każdym pomieszczeniu, próbując zainfekować pozostałych mieszkańców.
Nie trzeba się jednak załamywać, bo chcemy przedstawić Wam coś, co rozwieje wszystkie tego typu problemy. A mianowicie… chodzi tutaj o wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która w wielu przypadkach okazuje się naprawdę trafnym rozwiązaniem.

Jedna wentylacja w jednym domu!

Należy wciąć pod uwagę także fakt, iż dzięki właśnie takiemu wynalazkowi… możemy pozwolić sobie wydajniejsze życie, a dlaczego? Będziemy bowiem mieć przy sobie nieustannie towarzysza, jakim jest zdrowie, a ono przecież jest najważniejsze prawda? Wszystko to możemy osiągnąć za sprawą jednej wentylacji, która poprzez rekuperator rozprowadza po naszym domu świeże i oczyszczone powietrze. Wszelkie wirusy, bakterie, a nawet kurz, znikną w mgnieniu oka, a Ty dodatkowo zauważysz, że zaoszczędziłeś. Pojawia się więc pytanie… jak? Jest tutaj mowa oczywiście o zaoszczędzeniu na ogrzewaniu. Korzystając z rekuperacji sam ustalasz siłę przepływu powietrza. Możesz także obejść się bez dodatkowych wentylatorów i nawiewników. Na pewno wielu z was zgodzi się z tym, że zima, to pora roku, w której dużo pieniędzy przeznaczamy właśnie na ogrzewanie...a dzieje się tak dlatego, że bardzo często zapominamy zakręcić kaloryfer i otwieramy okno, albo wietrzymy pomieszczenia, a następnie sprawiamy, aby w domu bardzo szybko zagościło ciepło, co wiąże się oczywiście z włączaniem większej mocy grzania.
Wentylacja, o której dziś opowiadamy sprawi, że nie będzie konieczne nawet otwieranie okien. Pozbędą się także Państwo zaparowanych okien po kąpieli, czy też gotowaniu… a wilgoć, która wdarła się nieproszona do waszego domu zniknie tak szybko, jak się pojawiła

Brwinów - otwarty na nowe możliwości

W celu uzyskania maksymalnego komfortu zachęcamy i Ciebie do tego, byś sięgnął po wentylację mechaniczną. Nasza firma pokaże Ci najlepsze strony tej instalacji, dlatego nie zwlekaj – zapraszamy do Brwinowa!

Rekuperacja - oddychaj pełną piersią we własnych czterech ścianach!

Jak wspomnieliśmy wcześniej… zanieczyszczenia są wszędzie. Na rynku można więc znaleźć coś, co pozwoli Ci z tym walczyć. Rekuperacja powietrza jest dzisiaj znana w wielu domach, choć jeszcze nie na całym świecie. Wiele domów jest bowiem zaopatrzonych w wentylację grawitacyjną, która niekoniecznie sprawdza się w obecnych czasach. Warto więc podjąć odpowiednie kroki i postawić na energooszczędność i życie w zdrowiu! Coś takiego da wam właśnie rekuperator. Jest to urządzenie, które wyrzuca na zewnątrz brudne powietrze, a wciąga do wnętrza waszego domu to z zewnątrz, które dodatkowo filtruje. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł wreszcie zdrowo oddychać a co najważniejsze… będziesz w stanie sporo zaoszczędzić.

Montaż rekuperacji powietrza w Brwinowie

Jeśli jesteś osobą, która nie chce wyrzucać własnych pieniędzy w błoto, powinieneś rozważyć montaż rekuperacji powietrza we własnym domu. Instalacja ta sprawi, że będziesz mógł zrezygnować z wielu dodatkowych nawiewników i wentylatorów… pomoże Ci także utrzymać więcej ciepła i sprawić, że z Twojego domu zniknie nadmiar kurzu i innych zanieczyszczeń. Nie będziesz musiał także, uganiać się z łapką na muchy, czy nieestetycznie wyglądającymi lepami na owady latem. A w jaki sposób? Nie będziesz bowiem musiał otwierać nawet okien. Zaparowana kuchnia po gotowaniu, czy też łazienka po kąpieli to również przeszłość. Dzięki takiemu systemowi w Twoim domu zagości wieczna świeżość i czystość. Zapraszamy do Brwinowa!

Odzysk ciepła w Brwinowie

Wentylacja mechniczna jest często utożsamiana z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją) W klasycznej instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej (bez odzysku ciepła) zimne powietrze zewnętrzne jest nawiewane do pomieszczeń systemem kanałów nawiewnych, wyłąpuje zanieczyszczenia i jest usuwane kanałami wywiewnymi z budynku. Oznacza to, iż analogicznie do wentylacji grawitacyjnej usuwa też ciepło, które zostało zużyte na podgrzanie powietrza podczas jego przepływi przez pomieszczenie. Co do zasady jest to kombinacja dwóch instalacji: nawiewnej i wywiewnej. Nie mają one żadnych wspólnych elementów. Co więcej, w przeszłości zdarzały się sytuacje, iż wykonwyany tylko instalacje nawiewne lun wywiewne.

Wentylacja mechaniczna rozwiązałą problem sterowalności wymianą powietrza. Z upływem czasu straty wentylacyjne zaczęły mieć coraz większy udział w bilansie cieplnym budynku. Spowodowało to konieczność użycia wymiennika ciepła, nazwanego w tym przypadku rekuperatorem. Oprócz wymiennika w izolowanej termicznie i akustycznie obudowie znajdują się jeszcze dwa wentylatory (nawiewny i wyciągowy), filtry i grzałka.

510 810 150
Bezpłatna wycena