Rekuperacja Skierniewice

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Jeżeli myślisz, że jesteś otaczany przez czyste powietrze, to ów myślenie jest błędne, bowiem środowisko, w którym przebywasz jest wypełnione wszelkiego rodzaju zarazkami, kurzem, sierścią zwierząt, wirusami, wszelkiego rodzaju pyłkami i nawet zarodnikami grzybów. Życie pośród tego wszystkiego ma najczęściej zły wpływ na Twój organizm. Wielu ludzi, nie zwraca nawet na to uwagi i nie zastanawia się, od czego powstają najróżniejsze choroby. Główną przyczyną czegoś takiego jest właśnie zanieczyszczone powietrze, które w postaci tych wszystkich bakterii dostaje się do Twojego organizmu. Na wszystko jednak jest rada. Zastanawiasz się jaka? Wystarczy, że sięgniesz po rekuperację, a Twoje życie odmieni się całkowicie… Przefiltrowane powietrze jest czystym i niezbędnym środkiem, jakiego wszyscy potrzebujemy do życia. Zobaczysz, ze w mgnieniu oka pozbędziesz się wszelkich problemów, a to wszystko jest naprawdę możliwie, dzięki mechanicznej wentylacji powietrza, którą możesz mieć nawet mieszkając w Skierniewicach. Dowiedz się więcej!

Dzisiaj… większość posiadaczy domów chce prowadzić zdrowszy tryb życia. Wiadomo, że wiele czynników ma na to wpływ. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe odżywanie się, aktywność fizyczną, czy też na wystarczającą ilość wypoczynku. Zastosowanie tego wszystkiego zazwyczaj się sprawdza, ale czy w stu procentach? Czasami nawet nie zastanawiamy się nad tym, czy czegoś nie pominęliśmy, a może okazać się to tak bardzo istotne… chcemy tutaj wspomnieć oczywiście o tym, że wiele zarazków i zanieczyszczeń znajduje się w powietrzu, które nas otacza i to właśnie one mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Można się jednak pozbyć i tego, bo wszystko jest przecież możliwe! Technologia w obecnych czasach bardzo się poprawiła, dlatego każdy jest w stanie, zmienić swoje życie, na wiele różnych sposobów. Jednym takim i to w dodatku dość skutecznym jest oczywiście wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, w którą możesz zaopatrzyć swój dom. Jeżeli mieszkasz w Skierniewicach, czy w innym mieście Polski także możesz ją mieć, wystarczy tylko chcieć!

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Istnieje wiele różnych typów wentylacji, my natomiast chcemy skupić się na wentylacji mechanicznej, którą nosi też inną nazwę- rekuperacja. Taki system sprawia, że pomieszczenia są wypełniane przez czyste powietrze, a to zanieczyszczone jest po prostu usuwane. To wszystko ma oczywiście swój związek z ekologią i dodatkowo możemy mieć całkowitą kontrolę nad intensywnością takiej wentylacji i będzie Ci nawet dane sterować ilością wymienianego powietrza. Tak niewiele potrzeba, by zyskać tak wiele możliwości|!

Wentylacja mechaniczna – warta każdych pieniędzy

O tym, że rekuperacja jest ekologicznym rozwiązaniem już wiecie, więc teraz czas, aby poznać rodzaje takiego systemu, bo chyba każdy chce wiedzieć, co ma do wyboru. Wyróżniamy trzy główne typy rekuperacji:

  • krzyżowa
  • przeciwprądowa
  • obrotowa

Każda z tych form instalacji pozwoli nam odzyskać ciepło, co wiąże się oczywiście z oszczędnością na ogrzewaniu, oraz dodatkowo będzie filtrowała nasze powietrze. Wiadomo też, że takie udogodnienie będzie wymagało konkretnego nakładu pieniędzy i odpowiedniej przestrzeni, ale jeżeli postawimy na jakość, możemy mieć pewność, że ów urządzenie nas nie zawiedzie.
Mechaniczna wentylacja zapewni nam zdrowszy tryb życia, bo wprowadzimy do niego świeżości, więc możemy z tego czerpać tylko i wyłącznie korzyści. Jeżeli będziesz potrzebował bardziej szczegółowych informacji, skontaktuj się z nami- zapraszamy do Skierniewic!

Rekuperacja powietrza w domu

To, co przeczytałeś wyżej... to jeszcze nie koniec! Jeśli zaopatrzysz swój dom w system rekuperacji, będziesz mógł z niego czerpać jeszcze większe korzyści. Takie rozwiązanie pomoże Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu aż o kilkadziesiąt procent. Dzięki naszym rekuperatorom możesz mieć to wszystko, bo posiadamy najwyższej jakości sprzęt, który na pewno Cię nie zawiedzie. Dodatkowo to urządzenie pasuje idealnie do każdego pomieszczenia i prezentuje się bardzo elegancko, więc decydując się na taki sprzęt nie będziesz musiał się obawiać o dopasowanie do Twojego wnętrza, przewidzieliśmy to, bo sami twierdzimy, że wygląd także ma swoje znaczenie.

Montaż rekuperacji – to naprawdę działa!

Aby zamontować system rekuperacji wcale nie potrzeba wiele czasu. Cały ten proces jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy ma już swoje miejsce wtedy, kiedy budowa znajduje się w stanie surowym. Właśnie w tym czasie trwa montaż wszystkich, najważniejszych instalacji- w tym rekuperacji. Jest to dość elastyczna instalacja, bo można ją nawet zamontować jako pierwszą, bądź jako ostatnią. Czas, jaki należy poświęcić na zamontowanie rekuperacji w pierwszym etapie to ok 3 lub 4 dni. Wtedy to właśnie należy wykonać przejścia i odwierty, rozłożyć kanały wentylacyjne i zainstalować skrzynki rozprężne oraz rozdzielcze. Izoluje się również całą instalację, by uchronić ją przed dostaniem się do środka zanieczyszczeń. Drugim etapem jest zamontowanie rekuperatora i strojenie instalacji, należy rozpocząć go wtedy, kiedy w budynku zostały już zakończone ostatnie, wykończeniowe prace.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu i czekamy na Ciebie w Skierniewicach!

510 810 150
Bezpłatna wycena