Rekuperacja Wyszogród

Montaż rekuperacji powietrza najlepszy dla Twojego domu

Podążając za nowymi trendami… wielu z nas robi to po to, aby dopasować się do wszystkich zmian, bądź też dlatego, aby polepszyć swoje warunki życiowe. Jest wiele możliwości, z których wystarczy czasami tylko skorzystać. Wszystko zależy od tego, czego właściwie oczekujemy od technologii. Jedni poszukują ideału, który pomorze pomorze zaprowadzić i czystość, a jeszcze inni zaopatrują się w narzędzia, które będą ogromnym ułatwieniem podczas pracy w kuchni. Trafiają się także osoby, dla których bardzo ważne jest sprawienie tego, co najlepsze nie tylko sobie, ale i własnej rodzinie. Nie potrzeba tak naprawdę wiele, aby komuś żyło się lepiej. Idealnym przykładem w tej kwestii jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, na którą mogą pozwolić sobie wszyscy mieszkańcy Wyszogrodu. Wystarczy tylko zapoznać się nieco dokładniej z naszą ofertą na stronie.

Dzisiaj rozwiązania można znaleźć dosłownie na wszystko. A jak? Po pierwsze- trzeba po prostu tego chcieć, a po drugie- trzeba mieć odpowiedni zastrzyk gotówki, by w ogóle móc sobie na pewne rzeczy pozwolić. Wiele jest płaszczyzn, na które warto zwracać uwagę, jeśli chodzi o polepszenie warunków w domu. Jednym, bardzo sensownym przykładem dziś okazuje się montaż rekuperacji powietrza. Coraz więcej Polaków decyduje się na taki krok, bo jest to jedna z niewielu okazja na to by poprawić zdrowie i jakość życia jednocześnie. Wiele miast daje takie możliwości, dlatego nawet, jeśli mieszkasz w Wyszogrodzie, także będziesz miał ogrom możliwości. Taka decyzja jest warta wszystkich przemyśleń, więc może i na Ciebie przyszła właśnie taka pora?

Wyszogród: Odzyskiwanie ciepła przy pomocy wentylacji mechanicznej

Jeżeli tylko najdzie kogoś taka ochota… dzisiaj możliwe jest stworzenie energooszczędnego azylu. Zapewni to przede wszystkim cieplejszy dom i możliwość odzyskania ciepła aż od 60 do 70% .
Domownicy, którzy będą korzystać z rekuperacji odczują we wszystkich pomieszczeniach domu rześkie powietrze i taką lekkość a dlaczego? Dzisiaj budynki w różnych miastach Polski, jak np. Wyszogród, działają w taki sposób, że nawet sam materiał, z którego stworzono konstrukcje, może wywołać szereg zanieczyszczeń, stanowiących obciążenie dla powietrza. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju instalacje, oraz to, co napływa do domu z zewnątrz. Swój udział w tym ma jeszcze zbyt mocna szczelność budynków, co powoduje skraplanie się powietrza, wilgoć, oraz zaduch, a nasz dom można wtedy porównać do termosu, w którym jest ciepło, lecz nie wpływa to korzystnie na nas i na zdrowie naszej rodziny.

Z czego składa się rekuperator?

To urządzenie jest sercem całej instalacji, to od niego zależy wszystko, co ważne. Dzięki niemu będziemy w stanie odzyskać ciepło, które znajduje się w wywiewanym powietrzu. Jest wiele rodzajów takiego wymiennika i poza cały ten proces pozyskiwaniem czystego powietrza stoi konstrukcja rekuperacji. Standardowy rekuperator składa się z blachy ocynkowanej, filtrów kieszeniowych, przeciwprądowego wymiennika ciepła, izolującego materiału z wełny mineralnej i wszelkich wentylatorów. Każdy może właściwie wybrać takie urządzenie, jakie będzie mu wygodne. Można też wzbogacić je w wiele dodatków, takich jak np. odświeżacz powietrza, który dodatkowo będzie rozsiewał przyjemny zapach w domu. Możesz mieć to wszystko w każdej chwili- zapraszamy!

Wyszogród: rekuperacja powietrza - to działa!

Instalacja, do której tak namawiamy potrafi zdziałać prawdziwe cuda, które zadziałają tyko i wyłącznie na korzyść domownika. Główną zaletą tego mechanizmu jest to, że będziemy mogli sporo zaoszczędzić, co jest związane z odzyskiwaniem ciepła. Takie rozwiązane jest bardzo przydatne, a zwłaszcza wtedy, kiedy mamy do czynienia z chłodnymi dniami. Zaparowane okna, lustra i ściany to już przeszłość, do której nie będziesz musiał już nigdy wracać. Rekuperacja wpływa także bardzo korzystnie na samopoczucie alergika, gdyż usuwa nadmiar toksyn i kurzu z domowego zacisza. Pożegnaj też bezsenność… bo świeże i czystością przepełnione powietrze pozwoli Ci wreszcie na dobry sen.

Na czym polega rekuperacja powietrza?

Polega ona głównie na odzyskiwaniu ciepła, pochodzącego z powietrza, które zostało już zużyte. Sama zaś świeżość i rześkie powietrze jest nabywana z zewnątrz i filtrowana. Cienkie ścianki rekuperatora pozwalają na wymieszanie się powietrza. Wszystko zależy też od regulacji, jaką sam możesz ustawiać. Dzięki temu nie będziesz miał konieczności do tego, aby dodatkowo wietrzyć mieszkanie, gdyż nie musisz nawet otwierać okien.

Proces i przebieg wentylacji mechanicznej

  1. Czerpanie i zasysanie powietrza z zewnątrz i wpuszczanie go do centrali wentylacyjnej i przepuszczanie przez filtry
  2. Wyciąganie w identycznym czasie zużytego powietrza z łazienki, garderoby, kuchni i toalet, które jest dostarczane do kanałów wentylatora. Wydobywane jest tutaj ciepło, które przekazują przepływ ciepła do powietrza świeżego. Ochłodzone wydostaje się na zewnątrz przez wyrzutnię.
  3. Rozprowadzenie ciepłego i oczyszczonego powietrza po pomieszczeniach w budynku.
  4. Powietrze wywiewane i nawiewane jest takie samo ilościowo.
510 810 150
Bezpłatna wycena