Rekuperacja Sulejówek

Sulejówek – wentylacja mechaniczna i odzyskiwanie ciepła w Twoim domowym zaciszu

Często można spotkać się porównaniem, które określa człowieka w taki sposób: jesteśmy tym co jemy. Można to jednak urozmaicić, bo inni powiedzą, że jesteśmy także tym, czym oddychamy. Dzisiaj… niezależnie od tego, w jakim miejscu Polski się znajdujemy, czy jest to Sulejówek, czy zupełnie inny zakątek w Polsce… każdy powinien mieć to na uwadze, bo czyste i świeże powietrze jest najważniejsze, jeśli chodzi o normalne, zdrowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Dzięki temu będziemy każdy z nas będzie czuł się znacznie lepiej i większość dotychczasowych problemów po prostu zniknie. Nic jednak nie zrobi się samo, trzeba temu pomóc. Bardzo dobrym rozwiązaniem na tego typu sprawy jest oczywiście rekuperacja powietrza. Co niektórzy jednak decydują się zamiast tego na klimatyzację, bo nie widzą żadnej różnicy w tych obu rzeczach… co oczywiście jest całkowicie dalekie od prawdy. O tych różnicach będziecie mogli przeczytać z dalszej części artykułu, dlatego życzymy Wam miłej lektury.

Ostatnimi czasy mamy do czynienia z przepisami budowlanymi, którą są nieco bardziej zaostrzone, niż kiedyś. Dzisiaj, podczas stawiania nowego budynku zwraca się uwagę nie tylko na konstrukcje i materiał, z jakiego jest wykonany… całą budowa jest ukierunkowana na energooszczędność. Kiedyś, w starych domach za ogrzewanie musieliśmy płacić ok 200kWh/m2. Obecnie, nowe domostwa potrzebują zaledwie jednej czwartej z tego, co było dawniej. Wszystko to zawdzięczamy lepszym materiałom izolacyjnym oraz konstrukcji, która jest bardziej szczelna. Jednak… w takich sytuacjach możemy mieć zwyczajnie do czynienia z „domowym termosem”. To, że jest szczelnie, nie znaczy lepiej. Na wszystko jednak można znaleźć odpowiednie rozwiązanie, a jednym z bardziej dzisiaj znanych jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Mieszkaniec każdego miasta, jak np. Sulejówek może sobie na coś takiego pozwolić.

Rekuperacja a klimatyzacja – czy się różnią?

Jedno, jak i drugie ma za zadanie sprawić, aby w pomieszczeniu znajdowało się odpowiednie powietrze, jednak pomimo tego, można zaobserwować znaczną różnicę, która dotyczy tych obu mechanizmów.

Rekuperacja – w przypadku tej instalacji mamy do czynienia z wymianą powietrza. Stare, zanieczyszczone uchodzi na zewnątrz, zaś to nowe, pobierane z dworu wprowadzane jest do pomieszczeń budynku, dodatkowo przefiltrowywane i całkowicie oczyszczane.

Klimatyzacja – jest to nic innego jak obróbka powietrza, tego które znajduje się w pomieszczeniu. W zależności od tego, jaką mamy potrzebę, może ono przybrać temperaturą zarówno wysoką, jak i niską. Nie zachodzi tutaj jednak żadna wymiana.

Oba mechanizmy znacząco wpływają na powietrze w pomieszczeniach i zmienia jego właściwości, lecz działa to całkowicie inaczej i porównywanie rekuperacji do klimatyzacji jest po prostu błędem.

Rekuperacja, czy klimatyzacja - co wybrać?

Wybór nie powinien być tutaj jakiś skomplikowany, bo jeśli chcemy poprawić jakość swojego życia, powinniśmy bez wątpienia wybrać wentylację mechaniczną. Dlaczego? Jest to gwarancja na lepsze samopoczucie, likwidację zanieczyszczeń i wilgoci. Wiąże się to także z ogromną oszczędnością na ogrzewaniu. Klimatyzacja jest czymś, co sprawia, że zostają jedynie zmienione parametry powietrza, więc nie wpłynie to korzystnie w żaden sposób na nasz organizm i samopoczucie. Zainwestuj we własne zdrowie!

Mieszkasz w Sulejówku a chcesz zaopatrzyć swój dom w odpowiedni mechanizm? Montaż rekuperacji bęzie tutaj strzałem w dziesiątkę. Zapoznaj się z naszą ofertą i poznaj więcej szczegółów- zapraszamy!

Kontroluj jakość powietrza w swoim domu

Dzisiaj bardzo duży nacisk kładzie się przede wszystkim na zdrowie. W tym celu w bardzo łatwy sposób można pomóc sobie i swojej rodzinie. A po co to wszystko? Środowisko ostatnimi czasy jest bardzo mocno zanieczyszczone. Niemal wszędzie możemy spotkać się ze spalinami, a w większych miastach z fabrykami, które to niszczą całą świeżość naszej planety. To wszystko dostaje się także do naszych domów, przez nieszczelne okna i drzwi. Nie da się tego zauważyć, ale można po prostu poczuć, dlatego należy z tym walczyć do ostatniego tchu…
Wentylacja mechaniczna polega na wymianie powietrza. Posiadając taki mechanizm we własnym domu będziemy mogli pozbyć się zanieczyszczeń poprzez wypompowanie ich na zewnątrz. Rekuperacja pozwala w zamian za to pochwycić powietrze z dworu, następnie wciąga je do pomieszczeń w mieszkaniu i filtruje. Jeżeli mamy w rodzinie alergików, odczują oni ogromną ulgę, bo wszystko, co zakurzone na pewno w dużej mierze zostanie oczyszczone. Zaparowane okna i wilgoć staną się przeszłością a Ty będziesz mógł wreszcie spokojnie spać oraz pożegnać się z bezsennością.

Wentylacja mechaniczna w Sulejówku

Chcąc skorzystać z rozwiązania, które przedstawiliśmy powyżej, możesz to zrobić w każdej chwili. Wiąże się to oczywiście z odpowiednimi kosztami, ale musisz wiedzieć, że nieważne ile zapłacisz teraz… w przyszłości to wszystko zadziała tylko i wyłącznie na Twoją korzyść a Ty już na zawsze będziesz mógł pożegnać się zanieczyszczeniami w domu oraz z chłodnymi zimowymi porankami. Mieszkasz w Sulejówku? To nic straconego! Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty- zapraszamy!

510 810 150
Bezpłatna wycena