ZDROWY I NOWOCZESNY DOM
WENTYLACJA MECHANICZNAZ REKUPERACJĄ POWIETRZA
SPRAWDZ OFERTĘ
"Wentylacja mechaniczna jest droga w eksploatacji."

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zwana rekuperacją w Pruszkowie więcej istotnych szczegółów znajdziecie państwo klikając w poniższy link, gdzie przygotowaliśmy najistotniejsze zagadnienia w temacie świadomego i energooszczędnego pozyskiwania świeżego powietrza domu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wysłania mailem z podstawowych informacji o budynku i ilości użytkowników, rzuty pomieszczeń i ich przekrój,

"Wentylacja mechaniczna jest droga w eksploatacji."

Powyżej cytat z dzisiejszej rozmowy z klientem: Niestety albo stety - nieprawda. Wciąż powszechnie pokutuje pogląd, iż wentylacja grawitacyjna nic nie kosztuje, zatem tańsza od  wentylacji mechanicznej napędzanej energią elektryczną. To przykład na to, iż czasem "chłopski rozum" wiedzie nas na manowce. Pogląd ten nie bierze pod uwagę, że wentylacja grawitacyjne to napływ zimnego powietrza z zewnątrz, nagrzanie go do temperatury pomieszczenia, po nagrzaniu wyrzucamy przez komin, co powoduje duże straty ciepła, a więc podwyższa koszty ogrzewania domu. Idea wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepłą polega  na odzyskaniu znacznej ilości ciepła traconego przy naturalnej wentylacji, poprzez ogrzewanie świeżego powietrza ciepłęm zawartym w usuwanym "zużytym" powietrzu = w wymienniku ciepłą. Prawidłowo dobrana centrala wentylacyjna i poprawnie wykonana instalację z odzyskiem ciepła, da oszczędności  przekraczające koszty zużytej energii.

Instalacja wentylacji mechanicznej stale zużywa prąd, ponieważ pracuje 24h na dobę,  Nie są to jednak duże koszty. Przeciętna centrala domowa o wydajności około 300 m3/h zużywają około 200 W - w ciągu godziny pracy z maksymalną wydajnością . Normalny tryb pracy takiego rekuperatora to mniejszy wydatek, a wówczas zużycie energii spada nawet o 50%.

NASI PARTNERZY
KONTAKT Z NAMI
96-500 Sochaczew
Żelazowa Wola 7a
510 810 150
rekuperacjabcs@gmail.com
KONTAKT DO NAS